TVN24 | Kraków

Podróżowali pociągiem na trasie Bielsko-Biała - Gdańsk. Szuka ich sanepid

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków/PAP
Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadach
Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadachTVN24
wideo 2/5
TVN24Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadach

Osoby, które 19 czerwca podróżowały pociągiem na trasie Bielsko-Biała – Gdańsk albo 22 czerwca jechały w przeciwnym kierunku, powinny jak najszybciej skontaktować się z sanepidem. U jednego z pasażerów zdiagnozowano COVID-19.

O sytuacji poinformowały PKP w komunikacie. Apel sanepidu dotyczy pasażerów, którzy 19 czerwca podróżowali pociągiem PKP InterCity 4520 relacji z Bielska-Białej (wyjazd o o godz. 04.01) do Gdańska Wrzeszcza w wagonie nr 6 oraz tych jadących 22 czerwca pociągiem PKP InterCity 5420 relacji Gdańsk Wrzeszcz - Bielsko-Biała Główna w wagonie nr 8 (wyjazd o godz. 15.05).

Oba pociągi jechały między innymi przez Tychy, Katowice, Sosnowiec, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Kutno, Toruń, Bydgoszcz i Tczew.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tymi pociągami rozpoznano COVID-19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie podróżujący ww. wagonami powinni skontaktować ze służbami sanitarnymi" – czytamy w komunikacie.

382 nowe przypadki

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 382 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zakażenia dotyczą osób z województw: śląskiego (169), wielkopolskiego (107), mazowieckiego (20), podkarpackiego (20), małopolskiego (18), łódzkiego (10), lubelskiego (siedem), opolskiego (siedem), warmińsko-mazurskiego (sześć), podlaskiego (pięć), dolnośląskiego (pięć), kujawsko-pomorskiego (cztery) i świętokrzyskiego (cztery).

Ministerstwo poinformowało o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem, w wieku od 66 do 97 lat. Zgony miały miejsce w Warszawie, Radomiu, Zalesiu Górnym, Raciborzu, Cieszynie, Tychach, Starachowicach i Łodzi. Większość zmarłych osób – jak podał resort - miała choroby współistniejące.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości