Kraków

Kolejny zatrzymany po ataku maczetą

Kraków

TVN24Policja zatrzymała kolejnych pseudokibiców

Krakowska policja zatrzymała dwóch pseudokibiców. Obaj mieli uczestniczyć w chuligańskich napaściach. Jeden z nich został zatrzymany w związku z atakiem maczetą na ul. Teligi.

– Jeden z zatrzymanych podejrzewany jest o nękanie osób sympatyzujących z klubem piłkarskim, które nie chciały podporządkować się grupie – informuje Dariusz Nowak z małopolskiej policji.

Jak wyjaśnia, 22-latek został zatrzymany pod zarzutem współudziału w pobiciu i kierowaniu gróźb karalnych.

Drugiego z pseudokibiców funkcjonariusze zatrzymali do sprawy napaści na 23-letniego mężczyznę na ul. Teligi – podaje mł. insp. Nowak.

23-latek raniony maczetą

14 czerwca późnym wieczorem kilkunastu kiboli jednego z krakowskich klubów piłkarskich z os. Złocień zrobiło tzw. wjazd na os. Prokocim, gdzie mieszkają kibice innej drużyny. Uzbrojeni w maczety i noże zaatakowali spacerującą ul. Teligi parę. Ta zaczęła uciekać, jednak napastnicy zranili mężczyznę. Maczetą przecięli mu skórę na plecach.

Specjalna grupa ds. ataków z maczetami

Po serii ataków z maczetami w Krakowie policja powołała specjalną grupę, która ma się zajmować tego rodzaju przestępstwami. Powołano także prokuratora okręgowego, który koordynuje wszystkie śledztwa ws. pseudokibiców.

Niedługo później (pod koniec czerwca) policja zatrzymała 7 pseudokibiców, którzy mieli terroryzować mieszkańców osiedla Kozłówek w Krakowie.

Autor: jś/par / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości