Kierowcy na objazd objazdu. Remontują alternatywę dla Zakopianki

Do końca wakacji będzie zamknięta jedna z dróg na Podhale
Do końca wakacji będzie zamknięta jedna z dróg na Podhale
tvn24
tvn24Objazdy na drodze do Zakopanego

Zamknięto przejazd kolejowy między Chabówką a Rabą Wyżną na drodze nr 958. Przebudowa potrwa do końca wakacji. Była to najczęściej wybierana droga przez kierowców, którzy chcieli uniknąć korków na Zakopiance. Drogowcy proponują objazdy na Podhale.

W poniedziałek rano zaczęła się przebudowa przejazdu kolejowego w Chabówce.

- Mimo oznaczeń, kierowcy często dojeżdżają do przejazdu i muszą zawrócić. Droga jest zamknięta. Już dziś można spotkać poważne utrudnienia na drogach do Zakopanego. Są one spowodowane kolejnym remontem – relacjonuje Małgorzata Kukuła reporterka TVN24.

W weekend remont będzie wstrzymany

Trasa drogą nr 958 była alternatywą dla kierowców, którzy jechali w Tatry i chcieli uniknąć korków na Zakopiance. Te tworzą się regularnie od początku wakacji, kiedy zadecydowano o remoncie mostu w Białym Dunajcu. Od tej pory ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Drogowcy zapowiadają, że w weekendy, kiedy najwięcej turystów będzie jechać na Podhale, droga będzie otwarta normalnie, żeby uniknąć paraliżu.

Remont ma trwać dwa tygodnie, czyli do końca wakacji.

Objazdy przez Czarny Dunajec

- Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że można przejechać przez "objazd dla objazdów" czyli nie przez Chabówkę. Kierowcom aut ciężarowych proponuje się objazd z Rabki na Chyżne i dalej w stronę Czarnego Dunajca, a dla samochodów osobowych krótszą trasę: z Rabki Na Chyżne przez Rabę Wyżną i dalej do Czarnego Dunajca – podpowiada reporterka TVN24.

To nie są jedyne drogi alternatywne na Podhale. Można też kierować się z Nowego Targu i jechać na Bukowinę Tatrzańską lub na Czarny Dunajec.

Mapa Targeo

Autor: koko/mz / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości