Zbiórka darów dla pacjentów. "Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini\kwoj
Źródło:
PAP
"Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania"
wideo 2/6
"Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania"

Wielu pacjentów z COVID-19 trafia do szpitala bez podstawowych artykułów, takich jak środki higieny osobistej. Nie zawsze mogą im dostarczyć je najbliżsi. Dla takich osób Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z pomocą radnych zorganizował zbiórkę darów.

Ponieważ często chorzy są przewożeni do szpitala nagle, z powodu pogorszenia stanu zdrowia, wielu z nich nie zdążyło się spakować. Dodatkowo nie zawsze mogą liczyć na odwiedziny najbliższych, którzy również często borykają się z chorobą lub są objęci kwarantanną.

Co jest potrzebne pacjentom? - Środki higieny osobistej typu ręczniki papierowe, mydło, szampon, pasta i szczoteczki do zębów, niepsujące się produkty żywnościowe, woda. Można też dostarczyć jakieś pisma i krzyżówki do rozwiązywania - wylicza Paweł Pabjan, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Sytuacja pacjentów jest trudna"

Zbiórkę zorganizowali kieleccy radni. Jak przyznają, odzew ich zaskoczył. – Sytuacja pacjentów w szpitalach jest trudna, bo ich bliscy nie mogą tam wchodzić. Tym pacjentom często brakuje podstawowych środków higieny. Dlatego padł taki pomysł, żeby odpowiedzieć na te ich potrzeby – mówi Maciej Chłodnicki, radny z Kielc.

- Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo wielu mieszkańców przynosi tu swoje rzeczy, niektóre firmy także wsparły. Zresztą to nie tylko kielczanie, ale też dawni mieszkańcy zamawiają przesyłki, żeby wesprzeć swoje dawne miasto – wskazuje Anna Kibortt, kielecka radna.

Zbiórka trwa, osoby które chcą przekazać dary, mogą je dostarczyć do Domu Środowisk Twórczych, mieszczącego się w Pałacu Zielińskich w Kielcach.

Autor:wini\kwoj

Źródło: PAP