Owczarki w nocy uciekły z domu, rano przyszły na komendę. "Chyba marzy im się służba w policji"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Owczarki odwiedziły komendę policjiŚwiętokrzyska Policja
wideo 2/5
Świętokrzyska PolicjaOwczarki odwiedziły komendę policji

Dwa psy uciekły z posesji na obrzeżach Kielc i przez całą noc wędrowały przez miasto, aż wreszcie punktualnie o 7:30 stanęły przed drzwiami komendy policji. - Chyba bardzo chciały zasilić nasze szeregi– komentują funkcjonariusze.

Psy zjawiły się pod budynkiem przy ulicy Seminaryjskiej 12 w piątek rano.

- Trudno wnioskować, czym się kierowały obierając ten adres, ale możemy się domyślać, że marzyła im się służba w policji – przekazał Artur Majchrzak, oficer prasowy kieleckiej policji. Jak dodał, psy pokonały ogrodzenie posesji swojej właścicielki i przez całą noc maszerowały, by w końcu dotrzeć na komendę.

Owczarki odwiedziły komendę policjiŚwiętokrzyska Policja

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Luna i Cywil wróciły do domu"

Owczarki na obrożach miały grawer z imionami – Luna i Cywil oraz numerem telefonu, co pozwoliło na szybki kontakt z właścicielką. Dla bezpieczeństwa czworonogi przeprowadzone zostały na dziedziniec komendy, skąd odebrała je właścicielka.

- Gdy ich pani otworzyła bagażnik auta, nie było żadnych wątpliwości, że to jej pociechy. Oczywiście nie obyło się bez zwrócenia uwagi o właściwe zabezpieczenie czworonogów na posesji. Najważniejsze w tej historii jest to, że Luna i Cywil wróciły bezpiecznie do domu – dodał Majchrzak.

W garnizonie świętokrzyskim służbę pełnią 33 psy policyjne. 

Google Maps

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Świętokrzyska Policja