"Śledził pokrzywdzoną i nękał ją, w końcu zaatakował"

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Kielce (Świętokrzyskie)
Kielce (Świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthKielce (Świętokrzyskie)

Do sądu w Kielcach trafił akt oskarżenia przeciwko Adrianowi M., podejrzanemu o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i stalking. Mężczyzna, jak ustaliła prokuratura, nękał mieszkankę Kielc, między innymi śledząc ją i nachodząc.

Śledztwo Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód trwało od połowy czerwca. Śledczy ustalili, że Adrian M. uporczywie nękał mieszkankę miasta. 23-latek dzwonił do kobiety wbrew jej woli i wysyłał jej wiadomości tekstowe, a także śledził ją i nachodził. Według ustaleń prokuratury działo się to od kwietnia, a 16 czerwca M. zaatakował kobietę.

- Adrian M. śledził pokrzywdzoną, a w pewnym momencie zaatakował ją, zadając uderzenie w twarz i powodując naruszenie nietykalności cielesnej – poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zarzuty

W obronie pokrzywdzonej stanął jeden z będących w pobliżu mężczyzn. Adrian M. najpierw miał mu grozić śmiercią, a gdy to nie poskutkowało, zaatakował go nożem.

- Pokrzywdzony doznał lekkich obrażeń między innymi lewego oka. Adrian M. uciekł z miejsca zdarzenia, lecz został ujęty przez policjantów. Już po zatrzymaniu kierował groźby pozbawienia życia wobec innego mężczyzny, który był świadkiem zdarzenia – przekazał prokurator.

Adrianowi M. prokurator przedstawił łącznie pięć zarzutów: stalkingu, naruszenia nietykalności cielesnej, zmuszania groźbą bezprawną do określonego zachowania, usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu z dokonaniem naruszenia czynności narządu ciała na okres poniżej siedmiu dni, kierowania gróźb pozbawienia życia.

- Adrian M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustaleniami poczynionymi na podstawie innych dowodów – zaznaczył Prokopowicz.

Oskarżonemu, który od dnia zdarzenia jest tymczasowo aresztowany, grozi do 20 lat więzienia.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Miejska Policji w Suwałkach

Pozostałe wiadomości