Kalendarz krakowskiej artystki. Sportsmenki rozebrały się jak Radwańska

Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone 2014 © Dominika Cuda | fb.com/dominikacudaphotography/ sesjesportowe.plArtystka zapewnia, że chciała przekazać piękno sportu i charakter dyscyplin

Fotografuje nagie sportsmenki, żeby zdobyć pieniądze na sprzęt dla młodych zawodników. Krakowska artystka zamierza ze swoich zdjęć stworzyć kalendarz sportowy, wzorowany na tym, który co roku wydaje amerykański ESPN. - Dzięki pieniądzom ze sprzedaży będziemy mogli kupić buty i odzież dla dzieci - wyjaśnia Dominika Cuda, fotograf sportowy.

Kalendarz na 2015 rok będzie pierwszym stworzonym przez krakowską artystkę Dominiką Cudę. 25-letnia fotografka podkreśla, że jest entuzjastką aktywności fizycznej. - Byłam biathlonistką, kocham sport - zaznacza w rozmowie z tvn24.pl i dodaje, że problem braku pieniędzy na realizowanie pasji nie jest jej obcy, dlatego chce pomóc tym, którzy mają chęci, ale brakuje im środków.

- Wykorzystaliśmy motyw sportowy do tego, żeby pokazać, jak dana sylwetka wygląda w konkretnej dyscyplinie sportowej - wyjaśnia Cuda i dodaje, że bardziej zależało jej na przedstawienie charakteru danego sportu niż na pokazaniu nagości. - Ona oczywiście przyciąga uwagę, ale to nie był priorytet - podkreśla Dominika Cuda.

Do sesji zaangażowała nie profesjonalne modelki, ale właśnie zawodniczki: - Może nie wszystkie są znanymi medalistkami, ale to kobiety, które poświęciły kawał swojego życia na sport. Te zdjęcia mają za zadanie oddać charakter dyscypliny, którą uprawiają - wyjaśnia.

Chce, żeby zdjęcia oddawały wolę walki

Dominika Cuda dodaje, że jej pracę mają przedstawiać piękne, delikatne sylwetki. - Nie wulgarną nagość. Jestem kobietą i wiem, jak dziewczyny chciałyby być pokazane na zdjęciach. Robię wszystko, żeby te zdjęcia oddawały wolę walki i charakter sportu, a nie tylko skupiały się na ciele - zaznacza fotografka. Dziennikarzom przekazała ocenzurowaną wersję zdjęć, które mają się znaleźć w kalendarzu.

Dominika Cuda podkreśla, że jej pracę mają przedstawiać piękne, delikatne sylwetkiWszelkie prawa zastrzeżone 2014 © Dominika Cuda | fb.com/dominikacudaphotography / sesjesportowe.pl

Artystka podkreśla, że pomysł na zbieranie funduszy dzięki sprzedaży kalendarza z nagimi zdjęciami sportowców to nie próba kopiowania kalendarza amerykańskiego magazynu "Body Issue" firmowanego przez telewizje sportową ESPN. W ubiegłym roku wystąpiła w nim m.in. Agnieszka Radwańska. - Owszem widziałam gdzieś rozebrane zdjęcia Radwańskiej, ale nawet nie wiedziałam, że była to sesja do kalendarza - ucina Cuda.

Kalendarz na 2015 rok będzie pierwszym stworzonym przez krakowską artystkę Dominiką CudęWszelkie prawa zastrzeżone 2014 © Dominika Cuda | fb.com/dominikacudaphotography / sesjesportowe.pl

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: koko / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: fb.com/dominikacudaphotography / sesjesportowe.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone 2014 © Dominika Cuda