Porzucili na parkingu samochód i wózek pełen kradzionych towarów. Uciekli pieszo

Kraków

Podejrzanych uchwyciła kamera monitoringuŚwiętokrzyska policja
wideo 2/3

Sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 35 lat odpowie za kradzieże w jędrzejowskich supermarketach. Ze sklepów wynosili środki czystości oraz jedzenie.

Policjanci dostali zgłoszenie dotyczące kradzieży we wtorek po południu. Patrol został skierowany do okradzionego sklepu w Jędrzejowie (Świętokrzyskie)

- Okazało się, że na parkingu przy zaparkowanym pojeździe osobowym stoi porzucony wózek sklepowy wypełniony różnymi produktami. Policjanci ustalili, iż amatorów chemii domowej i spożywki ktoś spłoszył – podaje Michał Kowalczyk, rzecznik prasowy jędrzejowskiej policji. Jak dodaje, złodzieje zostawili też samochód, którym przejechali, a następnie uciekli pieszo. W toyocie policjanci znaleźli skradzione produkty.

Staną przed sądem

Pięciu podejrzanych zatrzymano już po kilkunastu minutach. - Podczas przeszukań mieszkań sprawców policjanci ujawnili w mieszkaniu najstarszego z nich produkty pochodzące również z innych kradzieży – uzupełnia Kowalczyk.

W środę rano zatrzymano najmłodszego członka grupy, 17-letniego mieszkańca Kielc

- Jak ustalili śledczy mężczyźni odwiedzili Jędrzejów, gdzie dokonali kradzieży w trzech sklepach wielkopowierzchniowych, a ich przyjazd był wynikiem zaproszenia 35-latka, który przewodził przestępczym działaniom całej szóstki – relacjonuje rzecznik.

Teraz cała szóstka odpowie przed sądem. Za kradzież grozi do pięciu lat więzienia.

Autor: wini/gp / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Świętokrzyska policja