Jedna zabiła dziecko, druga "znieważyła jego zwłoki". Usłyszały zarzuty

TVN24

TVN24 KrakówCiało noworodka znaleziono na starym cmentarzu żydowskim

Decyzję o areszcie wobec 33-letniej kobiety, podejrzanej o zabójstwo dziecka w wyniku szoku poporodowego i znieważenia jego zwłok, podjął w środę Sąd Rejonowy w Opatowie – poinformowała świętokrzyska policja.

W ubiegłym tygodniu pracownicy ożarowskiego urzędu gminy, którzy porządkowali okolice dawnego cmentarza żydowskiego znaleźli martwego noworodka. Sekcję przeprowadzono w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. Od momentu ujawnienia zwłok policjanci wraz z Prokuraturą Rejonową w Opatowie pracowali na ustaleniem okoliczności zdarzenia.

- W wyniku podjętych czynności procesowych i operacyjnych ustalono matkę dziecka – Ewę T., która została zatrzymana w poniedziałek – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Dodał, że "we wtorek kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa dziecka pod wpływem porodu i znieważenia jego zwłok".

Przyznały się

- Do sprawy zatrzymano tego samego dnia także drugą osobę, Katarzynę P., której przedstawiono zarzut znieważenia zwłok dziecka. Po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niej wolnościowego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji – poinformował Prokopowicz.

Obie podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia. Prokopowicz zaznaczył, że "z uwagi na dobro postępowania nie można obecnie ujawnić więcej szczegółów".

"To spokojne środowisko"
TVN24 Kraków /

Autor: wini/gp / Źródło: PAP