Zatrzymał pociąg i wszedł do kabiny. Zażądał od maszynisty, by go podwiózł

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Jarocin (Podkarpackie). Zatrzymał pociąg i zażądał od maszynisty, by go podwiózł
Jarocin (Podkarpackie). Zatrzymał pociąg i zażądał od maszynisty, by go podwiózł
wideo 2/4
Jarocin (Podkarpackie). Zatrzymał pociąg i zażądał od maszynisty, by go podwiózł

35-letni mieszkaniec Podkarpacia doprowadził do zatrzymania pociągu towarowego, wtargnął do kabiny maszynisty i zażądał, by ten go podwiózł. Mężczyzna został zatrzymany. Pobrano mu krew do badań. - Poniesie konsekwencje swoich działań - podkreśla policja.

W niedzielę (14 sierpnia) około godziny 16, dyżurny niżańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymanym pociągu towarowym na terenie gminy Jarocin (Podkarpacie).

- Okazało się, że skład zatrzymał mężczyzna, który dostał się do kabiny i zażądał od maszynisty, aby go podwiózł. Ten natychmiast wezwał funkcjonariuszy - informuje podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Policja: zatrzymał skład, wszedł do kabiny i chciał, żeby go podwieźć

Jak przekazuje policja, 35-latek przyjechał motocyklem w rejon przejazdu kolejowego. Swój pojazd zostawił niedaleko torów. - Następnie swoim zachowaniem spowodował, że maszynista zatrzymał skład, po czym wszedł do kabiny i chciał, żeby go podwieźć - relacjonuje Tabasz-Rygiel.

Od 35-latka funkcjonariusze wyczuli alkohol. Pobrano mu krew do badań. Na jaw wyszło, że jego motocykl nie ma obowiązkowego ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany, a pociąg ruszył w dalszą drogę. - 35-latek poniesie konsekwencje swoich działań - podkreśla policjantka.

Jarocin. Zatrzymał pociąg, bo chciał, żeby maszynista go podwiózłPolicja Podkarpacka
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Podkarpacka

Pozostałe wiadomości