Wpadł do szybu i utknął na głębokości 9 metrów. "Naprzemiennie tracił i odzyskiwał przytomność"

TVN24 | Kraków

Autor:
MAK/ks
Źródło:
PAP/TVN24
Do zdarzenia doszło w miejscowości Gromiec
wideo 2/5
Do zdarzenia doszło w miejscowości Gromiec

Mężczyzna wpadł do szybu przepompowni wody i utknął na głębokości około 9 metrów. Po godzinnej akcji ratunkowej poszkodowanego udało się wyciągnąć. Według informacji straży pożarnej, jego stan był poważny, naprzemiennie tracił i odzyskiwał przytomność.

Wszystko działo się w miejscowości Gromiec (woj. małopolskie). Z informacji przekazanych przez młodszą aspirant Iwonę Szelichiewicz z policji w Chrzanowie wynika, że 60-latek, pochodzący z gminy Nowy Korczyn (woj. świętokrzyskie), był pracownikiem firmy budowlanej i podczas robót na rusztowaniu, przy komorze pompy, spadł z wysokości dwóch metrów do głębokiego na kolejne 7 metrów szybu.

Jak przekazał młodszy brygadier Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej, straż otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu w środę po godzinie 10.

- Nie wiemy, kiedy mężczyzna wpadł do szybu – zaznaczył wtedy Woźniak.

Wpadł do szybu przepompowni wody i utknął na głębokości około 9 metrówKomenda Powiatowa Policji w Chrzanowie

Po godzinnej akcji udało się wyciągnąć mężczyznę

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Strażakom wraz z zespołem ratownictwa medycznego szybko udało się dotrzeć do mężczyzny. Udzielono mu pomocy. Według informacji ratowników, jego stan był poważny, naprzemiennie tracił i odzyskiwał przytomność. - Do ewakuacji z szybu będzie potrzebne prawdopodobnie wsparcie specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego "Kraków 3+" – zapowiadał Woźniak.

Po godzinie 11 udało się wyciągnąć poszkodowanego. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przepompownia wody przy ul. Długiej w Gromcu pełni funkcję przeciwpowodziową, zbiera deszczówkę z okolicy, w tym m.in. z pobliskich kopalń, i odprowadza wodę do Wisły.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia będzie badać policja.

Przepompownia wody w Gromcu pełni funkcję przeciwpowodziowąKomenda Powiatowa Policji w Chrzanowie

Autor:MAK/ks

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie