Wybuch butli z gazem. 53-latek "został wyrzucony na zewnątrz przez ścianę, która się zawaliła"

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
W budynku wybuchła butla z gazem
W budynku wybuchła butla z gazemKM PSP Kielce
wideo 2/4
Kielce

53-latek z niepełnosprawnością został ranny po tym, jak w jego domu wybuchła butla z gazem. Jak informuje straż pożarna, mężczyzna "został wyrzucony na zewnątrz przez ścianę, która uległa zawaleniu". W wyniku eksplozji w Głuchowie (woj. świętokrzyskie) budynek został niemal całkowicie zniszczony.

Do wybuchu doszło w niedzielę nad ranem w miejscowości Głuchów w powiecie kieleckim. Jak wstępnie ustalili strażacy, w domu zajmowanym przez 53-letniego mężczyznę z niepełnosprawnością eksplodowała butla z gazem.

W wyniku eksplozji budynek został niemal całkowicie zniszczony. KM PSP Kielce
W budynku wybuchła butla z gazemKM PSP Kielce

Siła wybuchu wyrzuciła lokatora z budynku

- W chwili przybycia strażaków osoba zamieszkująca budynek znajdowała się na zewnątrz z widocznymi oparzeniami. Poszkodowany w wyniku wybuchu został wyrzucony na zewnątrz przez ścianę, która uległa zawaleniu - przekazał st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej.

Czytaj też: Wybuchła butla z gazem, dom częściowo się zawalił. 74-latka w szpitalu

Ranny 53-latek został przewieziony do szpitala. W wyniku wybuchu dom został niemal doszczętnie zniszczony. Z budynku wyniesiono również dwie puste butle na gaz. W akcji ratowniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Kielce

Pozostałe wiadomości