Ciało znaleziono przy drodze do Morskiego Oka. Znają tożsamość 16-latka

Kraków

Aktualizacja:
TVN 24 KrakówTrwa ustalanie przyczyny zgonu

Mężczyzna, którego ciało z poważnym urazem głowy zostało odnalezione przy drodze prowadzącej do Morskiego Oka to 16-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Śledczy ustalają przyczyny jego śmierci.

Zwłoki mężczyzny odnalazł pracownik leśny w rejonie wsi Brzeziny w poniedziałek ok. godz. 8. Ciało znajdowało się w odległości około 200 metrów od głównej drogi prowadzącej na Łysą Polanę. Mężczyzna miał poważny uraz głowy.

Policji udało ustalić się jego tożsamość dzięki telefonowi komórkowemu, który miał przy sobie mężczyzna. Według ustaleń śledczych, to 16-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. 16-latek zaginął wczoraj, jednak rodzice nie zgłosili tego faktu policji.

Wyrzucony z pojazdu?

Trwa śledztwo, które ma ustalić przyczyny zgonu.

Jak dowiedział się reporter TVN 24, zwłoki wyglądały na wyrzucone z pojazdu. Na miejscu pracują policjanci i prokurator.

- Ustalamy czy było to morderstwo, czy mężczyzna został potrącony – informuje Krzysztof Łach z małopolskiej policji.

Prokuratorzy z Krakowa

Jak poinformował reporter TVN 24 Leszek Kabłak, aby dokonać oględzin, na miejsce przybyli również prokuratorzy z Krakowa, co może świadczyć o tym, że policja skłania się ku wersji morderstwa.

Trwają ustalenia przyczyny zgonuTVN24 Kraków

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna został przewieziony w okolice wsi Brzeziny martwy, czy zginął w tym miejscu. - Mamy XXI wiek, kwestia kamer nie jest obca. Myślę, że czynności, które będą podjęte w celu wyjaśnienia okoliczności, przyniosą rezultat - twierdzi Rowiński.

Policjanci będą sprawdzać monitoring z okolicy. Liczą, że pomocne będą również zeznania świadków.

Sekcja zwłok i śledztwo

Jak informuje Stanisław Staszel z zakopiańskiej prokuratury, we wtorek zostało wszczęte śledztwo w sprawie śmierci chłopaka. - Dziś powinniśmy także poznać wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny - mówi prokurator. Przyczynę zgonu 16 - latka ustalają biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie.

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione na drodze prowadzącej do na Łysą Polanę:

Mapa Targeo

Autor: mmw/b / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków