Ciało staruszki znaleziono w stajni. Podejrzanej o zabójstwo postawiono zarzuty

Aktualizacja:
shutterstock.comPolicjanci nie wykluczają udziału osób trzecich

Zwłoki 85-letniej kobiety znaleziono w stajni w Zawoi, niedaleko Suchej Beskidzkiej. Miała rozbitą głowę, a drzwi do stajni były zaryglowane od zewnątrz. Zatrzymano 53-letnią kobietę. We wtorek postawiono jej zarzut zabójstwa.

Ciało 85-latki odnalazł w niedzielę znajomy ofiary, zaniepokojony tym, że ta nie przyszła do kościoła.

Drzwi zamknięte były z zewnątrz

- Mężczyzna, mieszkający w innym siedlisku, nie widział kobiety od czwartku - mówi st. asp. Anna Gąsiorek-Rezler z komendy w Suchej Beskidzkiej. - Po tym, jak nie przyszła do kościoła, postanowił sprawdzić, co się z nią dzieje - relacjonuje funkcjonariuszka.

Zwłoki kobiety zostały znalezione w stajni. Miała rozbitą głowę. Przeciwko wersji nieszczęśliwego wypadku przemawiał fakt, że drzwi zaryglowane były z zewnątrz. - Sekcja potwierdziła, że w zdarzeniu mogły brać udział osoby trzecie - podkreśla Gąsiorek-Rezler.

W związku ze zdarzeniem w poniedziałek zatrzymana została 53-letnia kobieta. - Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa - informuje funkcjonariuszka. Policja nie udziela szerszych informacji na temat podejrzanej poza tym, że "nie jest związana rodzinnie z ofiarą". Wiadomo też, że 53-latka mieszka w Zawoi, ale na innym osiedlu.

Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, kobiecie grozi nawet dożywocie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Ciało 85-latki znaleziono w stajni w Zawoi (woj. Małopolskie):

Mapa Targeo

Autor: ps,jl//rzw / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Pozostałe wiadomości