Ciało młodego mężczyzny przy drodze. "Cios w okolicy serca"

Kraków

Aktualizacja:
Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej podczas imprezy w pustostanietvn24
wideo 2/3

Według prokuratury zginął podczas imprezy, śmiertelny cios zadała mu osoba, którą znał. Ciało młodego mężczyzny przeniesiono około100 metrów i porzucono przy drodze w miejscowości Rożnowa (Małopolska). W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 19-latka i pięć innych osób.

Ciało zostało znalezione około godziny 22. w niedzielę. – Był to młody mężczyzna. Miał ranę zadaną ostrym narzędziem. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Krzysztof Dratwa, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, poinformował, że do zdarzenia doszło podczas imprezy w pustostanie na granicy Wieliczki. Po zabójstwie ciało zostało przeniesione i porzucone na poboczu drogi. - Wszystko wskazuje, że cios śmiertelny został zadany przez jedną z zatrzymanych osób w obecności innych, stąd konieczność przesłuchania wszystkich świadków - zaznaczył.

Według niego, na miejscu zdarzenia znaleziono nóż, którym ugodzono ofiarę.

- Zmarły otrzymał cios w okolicę serca ostrym narzędziem - podaje Dratwa.

Kilkoro zatrzymanych

Krótko po zdarzeniu policja zatrzymała sześć osób w wieku 19-20 lat, które mogą mieć związek ze sprawą, w tym jedną kobietę. W poniedziałek zatrzymano kolejne trzy osoby. O zabicie mężczyzny podejrzewany jest 19-latek.

Policja poinformowała, że ofiara i zatrzymani znali się - wszyscy to mieszkańcy powiatu wielickiego. Na razie nie są podawane prawdopodobne motywy przestępstwa. W poniedziałek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok ofiary.

- Ze względu na dobro śledztwa nie możemy ujawnić nic więcej - zaznacza Gleń.

Najprawdopodobniej zatrzymani zostaną przesłuchani we wtorek.

Autor: wini//ec / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: tvn24