Jechali z Włoch do Warszawy "po żele antybakteryjne". Irańczycy zatrzymani na granicy

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w niedzielę na polsko-słowackim przejściu granicznym w Chyżnem (Małopolska)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsDwaj mężczyźni zostali zatrzymani w niedzielę na polsko-słowackim przejściu granicznym w Chyżnem (Małopolska)

Irańczycy, których strażnicy graniczni zatrzymali w kradzionym samochodzie, tłumaczyli, że jadą do Warszawy po żele antybakteryjne.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w niedzielę na polsko-słowackim przejściu granicznym w Chyżnem. Przekonywali strażników granicznych, że przebywają w Europie legalnie. Jeden z nich ma niemieckie zezwolenie na pobyt, a drugi z nich ma obywatelstwo szwedzkie. Jechali z Włoch przez Słowenię, Węgry i Słowację.

Według wyjaśnień obcokrajowców celem ich wycieczki miała być Warszawa, gdzie znajduje się firma produkująca żele antybakteryjne, której jeden z mężczyzn jest współwłaścicielem. - Podczas kontroli granicznej okazało się jednak, że cudzoziemcy sprawy biznesowe będą musieli odłożyć na później. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem ustalili, że pojazd, którym podróżowali mężczyźni, widnieje w bazach danych Interpolu, jako skradziony w Austrii 25 lutego – wyjaśnił Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Przejechali całą Europę

Cudzoziemcy zostali zatrzymani i przewiezieni do placówki SG w Zakopanem. Tam jeden z nich wyjaśnił, że samochód kupił w Wiedniu od znajomego Syryjczyka. Nie spisywał jednak żadnej umowy oraz nie miał żadnego dowodu zakupu auta. Obcokrajowcy byli zdziwieni, że przemierzyli pojazdem całą Europę, a zatrzymani zostali dopiero na Podhalu.

Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa paserstwa, za co grozi do pięciu lat więzienia. Samochód zostanie przekazany stronie austriackiej. Cudzoziemcy po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Przejście graniczne Chyżne-TrstenáGoogle

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KOSG