Na motocyklu zginął policjant. Kierowca samochodu stanie przed sądem

TVN24

Krzysztof Skowron zginął w wypadku motocyklowym w Świętokrzyskiem (wideo archiwalne)policja śląska/ facebook Stanisław Piechula
wideo 2/4

W zderzeniu z samochodem osobowym zginął komendant policji w Mikołowie (woj. śląskie). Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy toyoty.

Jak informuje Marcin Gogacz, prokurator rejonowy z Buska Zdroju, akt oskarżenia został przesłany do sądu pod koniec listopada. Prokuratura zarzuca w nim Ryszardowi P. spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Zginął policjant

Do tragedii doszło 8 lipca w Wełninie pod Buskiem-Zdrojem w Świętokrzyskiem. W wypadku zginął Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie.

Według ustaleń policji kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu, który prowadził policjant. 45-letni funkcjonariusz zmarł pomimo 50-minutowej reanimacji.

Jak informował po wypadku Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, kierujący samochodem usłyszał zarzut z artykułu 177 par. 2 Kodeksu karnego, związany z nieumyślnym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – niezachowaniem ostrożności i nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu motocykliście - i spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Badanie na miejscu zdarzenia nie wykazało u kierowcy samochodu obecności alkoholu.

54-letni Ryszard P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Komendant, sportowiec, motocyklista

Krzysztof Skowron był komendantem policji w Mikołowie, Rybniku i Strzelcach Opolskich, najdłużej pracował w Gliwicach.

- Wesoły chłopak, z dystansem do siebie. Często żartowaliśmy i nabijaliśmy się z siebie nawzajem. Nadawaliśmy na tych samych falach. Koleżeński, doświadczony, fachowiec - wspominał komendanta Marek Słomski, rzecznik policji w Gliwicach.

- Tak trudno uwierzyć, że nie spotkamy się już w mundurze, na piwie, nie uściśniemy się na boisku po kolejnej zdobytej bramce - powiedział nam generał Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Skowron współtworzył drużynę piłkarską w policji, jeździł na mistrzostwa z Szymczykiem. Był zapalonym sportowcem. Trenował m.in. kolarstwo, siatkówkę. W Mikołowie zdążył stworzyć drużynę siatkarską w tamtejszej komendzie.

Motocyklem jeździł do pracy i ze znajomymi po Europie.

Autor: wini/ks/kwoj / Źródło: TVN24 Kraków / PAP