TVN24 | Kraków

Włosi szukali go od trzech lat. 36-latek wpadł, gdy chciał dostać się do Polski

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Budomierzu
Do zdarzenia doszło w BudomierzuGoogle Earh
wideo 2/7
Google EarhDo zdarzenia doszło w Budomierzu

Obywatel Ukrainy został zatrzymany na przejściu granicznym w Budomierzu (Podkarpacie). Mężczyzna od trzech lat był poszukiwany przez włoski wymiar sprawiedliwości. Jest podejrzany o rozbój i uprowadzenie dziecka.

36-latek próbował wjechać do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu. Tam zgłosił się do odprawy. Wtedy okazało się, że został wobec niego wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania.

- Funkcjonariuszka Straży Granicznej ustaliła, że cudzoziemiec jest niebezpiecznym przestępcą poszukiwanym od 2018 roku przez włoskie służby. Jest podejrzany o rozbój na terenie salonu gier we Włoszech oraz uprowadzenie dziecka - mówi rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor. I dodaje: - Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania w celu zatrzymania i ekstradycji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymania na granicy

Jak podkreśla rzecznik bieszczadzkich pograniczników, mężczyzna podczas zatrzymania dostosowywał się do poleceń mundurowych i nie stawiał oporu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Z danych BiOSG wynika, że od początku 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali już na podkarpackim odcinku polskiej granicy ponad 250 osób poszukiwanych przez polski oraz zagraniczne wymiary sprawiedliwości. 

Autor:wini/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości