Policjanci szukali skradzionego samochodu. Znaleźli, kiedy w nich wjechał

Autor:
wini//now
Źródło:
TVN24 Kraków
Bobrowniki Wielkie (Małopolska)
Bobrowniki Wielkie (Małopolska)Google Earth
wideo 2/5
BOBROWNIKI

Mieszkaniec Bobrownik Wielkich w województwie małopolskim zgłosił policji, że ukradziono mu samochód. Pojazd znalazł się szybko i w nietypowych okolicznościach - w zderzeniu z oznakowanym radiowozem. 40-letni kierowca był nietrzeźwy.

Zgłoszenie o kradzieży wpłynęło do policjantów z Żabna (woj. małopolskie) w środę około południa. Funkcjonariusze ustalili, w którym kierunku odjechał złodziej. Ruszyli za nim.

- W pewnym momencie, na jednej z dróg szutrowych, zza zakrętu wyjechał poszukiwany samochód, którego kierowca nie mógł nad nim zapanować i uderzył w oznakowany radiowóz - relacjonuje młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kierowca skradzionego samochodu zderzył się z radiowozemKWP Kraków

"Przyznał się do zarzutów i złożył w tej sprawie wyjaśnienia"

Okazało się, że kierowcą jest 40-letni mieszkaniec powiatu. - Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał jeden promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia samochodów wydany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej - podaje rzecznik małopolskiej policji.

Kiedy 40-latek wytrzeźwiał, postawiono mu zarzut kradzieży samochodu, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia zakazu sądowego. - Przyznał się do zarzutów i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. O wszystkim jednak zdecyduje sąd w Dąbrowie Tarnowskiej - dodaje Gleń.

Autor:wini//now

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków

Pozostałe wiadomości