TVN24 | Kraków

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu, próbował wejść na pokład samolotu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Balice (Małopolska)
Balice (Małopolska)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsBalice (Małopolska)

Na lotnisku w podkrakowskich Balicach (Małopolska) został zatrzymany 33-letni Ukrainiec. Mężczyzna jest podejrzany o oszukanie w Kazachstanie prawie pięciu tysięcy osób.

33-latek został zatrzymany w niedzielę przez funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas kontroli paszportowej. Zamierzał lecieć do czarnogórskiej Podgoricy.

- Mężczyzna poszukiwany był przez kazachstański wymiar sprawiedliwości na podstawie czerwonej noty Interpolu, która informuje organy ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania, tymczasowego aresztowania i ekstradycji – tłumaczy Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Grozi mu do 12 lat więzienia

Okazało się, że podróżny jest podejrzany o "stworzenie i zarządzanie wspólnie z innymi osobami piramidą finansową na zasadzie pozorowanej działalność inwestycyjnej". Miał oszukać w Kazachstanie prawie pięć tysięcy osób na kwotę kilkunastu milionów euro.

Po zatrzymaniu 33-latka na miejsce wezwano policjantów z krakowskiej komendy, którzy przejęli podejrzanego.

- Policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres siedmiu dni – informuje Gleń. Rzecznik przekazał też, że we wtorek mężczyzna trafił w ręce kazachstańskiego wymiaru sprawiedliwości. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości