TVN24 | Kraków

Przewrócona ciężarówka blokowała A4, kierowcy "utknęli w autostradowej pułapce"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Ciężarówka wywróciła się na A4
Ciężarówka wywróciła się na A4KWP Kraków
wideo 2/4
WYPADEK

Na autostradzie A4 w kierunku Krakowa przewróciła się ciężarówka i na kilka godzin zablokowała ruch. Jak mówi policja, kierowcy podróżujący tym odcinkiem drogi "utknęli w autostradowej pułapce". Na miejsce trzeba było sprowadzić specjalistyczny sprzęt, który usunął z drogi uszkodzonego tira.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Ciężarówka wywróciła się po godzinie 9:30 na 504. kilometrze autostrady, tuż przed węzłem Tarnów-Centrum w kierunku Krakowa.

- Kierowca samochodu ciężarowego z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił kierowany zestaw pojazdów i całkowicie zablokował przejazd autostradą – podaje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Autostrada była zablokowana przez kilka godzin

Droga została zablokowana. - Kierowcy, którzy w tym czasie jechali w kierunku zachodnim utknęli w autostradowej pułapce – uzupełnia rzecznik.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, policjanci, strażacy oraz pracownicy obsługi autostrady. Jak podaje policja, wstępne badania wskazują, że kierowcy nic poważnego się nie stało. Policja zablokowała wjazd na autostradę na węźle w Dębicy i wyznaczyła objady dla kierowców.

Ciężarówka przewróciła się na A4KWP Kraków

- Dodatkowo, na miejscu zdarzenia został zorganizowany przejazd - dla wszystkich, którzy utknęli w pułapce szerokim - czterometrowym pasem zieleni. W pierwszej kolejności przejechały samochody małe, do 3,5 tony, następnie autobusy, a w dalszej kolejności kierowcy samochodów ciężarowych. Gdy wszystkie pojazdy odjechały, na miejsce przybył ciężki sprzęt pomocy drogowej, którego zadaniem było ustawienie przewróconej ciężarówki. W tym samym czasie podstawiono drugi ciągnik siodłowy, do którego został przeładowany towar – relacjonuje Gleń.

Autostrada była zablokowana przez kilka godzin. Ostatecznie ruch w kierunku Tarnowa i dalej Krakowa został przywrócony o godzinie 16:40.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków

Pozostałe wiadomości