Kraków

W parku zaatakował nożem kobietę. "O tym czy przeżyje decydowały minuty"

Kraków

Nożownik w kieleckim parku
TVN24 KrakówPark w którym doszło do ataku

Do brutalnego ataku doszło w parku miejskim w Kielcach. 46-letnia kobieta została ugodzona nożem w klatkę piersiową i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Policja poszukuje sprawcy. Prawdopodobnie jest nim były mąż poszkodowanej.

O tragicznym zajściu poinformowali świadkowie zdarzenia. – Funkcjonariusze ustalili, że doszło do sprzeczki między 46-letnią kobietą, a znanym jej mężczyzną. Z naszych informacji wynika, że jest to jej były mąż. Podczas awantury ten uderzył ją nożem w okolicę klatki piersiowej i uciekł – relacjonuje komisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

"O tym czy przeżyje decydowały minuty"

Ranna kobieta w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

– Dosłownie minuty decydowały o tym, czy będzie żyć. Na szczęście, sytuację udało się opanować, dziś pacjentka jest już przytomna - mówi dr Edward Pietrzyk, ordynator oddziału kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Na miejscu zabezpieczono nóż

Na miejscu tragedii przez całe popołudnie pracowali policyjni technicy. Na chodniku zabezpieczono między innymi nóż, którym prawdopodobnie posługiwał się napastnik.

– Trwają poszukiwania podejrzanego. Na razie nie można mówić o zarzutach, które zostaną postawione, ale w grę może wchodzić nawet usiłowanie zabójstwa – zaznacza Tokarski.

Autor: Jork / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości