"Alleluja" w tramwaju, gospel na Śląsku. Rozśpiewani pielgrzymi jadą na ŚDM

Rozśpiewani pielgrzymi w Krakowiaku
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w KrakowiePielgrzymi z całego świata są bardzo muzykalni

Pielgrzymi z całego świata zjeżdżają do Polski, by razem uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. W najdłuższym krakowskim tramwaju można było spotkać wyjątkowo rozśpiewaną grupę, a w śląskim Mikołowie zaśpiewał chór gospel prosto z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Już we wtorek o 17:30 rozpocznie się msza inaugurująca Światowe Dni Młodzieży, a w środę do Krakowa przyleci sam papież Franciszek. Udział w Światowych Dniach Młodzieży potwierdziło rejestrując się ponad 350 tys. pielgrzymów, jednak organizatorzy szacują, ze w uroczystościach udział weźmie znacznie więcej wiernych. A ci przyjeżdżają z całego świata.

Są też wyjątkowo muzykalni. Na krakowskim Rynku radosne śpiewy i tańce nie mają końca. Te przenoszą się także do środków komunikacji miejskiej. Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych opublikował wideo prosto z najdłuższego w mieście tramwaju, Krakowiaka.

W nim spora grupa pielgrzymów radośnie przemierzała trasę tańcząc i śpiewając.

Gospel na Śląsku, radość z Madagaskaru

Tymczasem kilka dni temu w leżącym na Śląsku Mikołowie wierni mieli okazję posłuchania muzyki gospel prosto z Wybrzeża Kości Słoniowej. To właśnie tam pielgrzymi dali prawdziwy koncert dla przybyłych m.in. z Chorwacji, Francji, Brazylii, Argentyny, Peru, Ukrainy i Kenii.

Pielgrzymi z Wybrzeża Kości Słoniowej
Pielgrzymi z Wybrzeża Kości Słoniowej Tygodnik Nowe Echo, Tychy

Ale ŚDM to także spontaniczna zabawa. I to właśnie pokazali kilka dni temu w Środzie Wielkopolskiej pielgrzymi z Madagaskaru.

Pielgrzymi z Madagaskaru w Środzie Wielkopolskiej
Pielgrzymi z Madagaskaru w Środzie Wielkopolskiejinstagram.com/jjedrek16

Autor: mmw / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: :Tygodnik Nowe Echo, Tychy, Źródło: Tygodnik Nowe Echo, Tychy, ZIKiT

Pozostałe wiadomości