Kraków

Kraków

3 groźne wypadki i aż 14 kolizji - to zaledwie roczny bilans dla niebezpiecznego zakrętu jednej z bocznych, podkrakowskich dróg. Kierowcy pędząc wąskim łukiem drogi w Dziekanowicach, chętnie go ścinali i niestety, czasem kończyło się to tragicznie. Tegoroczne statystyki powinny być już lepsze, bo zakręt udało się zabezpieczyć dzięki pomocy dwójki studentów Politechniki.

Niepunktualne i brudne - tak wrocławianie ocenili miejskie autobusy i tramwaje. Mają też zastrzeżenia do kultury osobistej kierowców. - Pozytywnie o komunikacji w swoim mieście mówią mieszkańcy Krakowa, Trójmiasta i Warszawy. W Poznaniu oceniają ją podobnie jak we Wrocławiu - mówią badacze.

W przyczepie kempingowej, która spłonęła w nocy w Krakowie, strażacy znaleźli dwa ciała. - Są to dwaj mężczyźni, przypuszczalnie bezdomni - poinformował kpt. Sebastian Woźniak z straży pożarnej w Krakowie.

- Pusta butelka nie powinna trafiać na składowiska odpadów. Unia chce, aby nie zanieczyszczała środowiska naturalnego, aby dostała nowe życie - mówi na antenie Paweł Stypuła, kierownik krakowskiej sortowni. Wchodząc do UE zobowiązaliśmy się, że do 2020 roku nasze śmieci w większości nie będą lądowały na wysypiskach.

Szwedzki zespół Sabaton to kolejna gwiazda, która wystąpi podczas Juwenaliów Politechniki Krakowskiej. Zagra na pasie startowym Muzeum Lotnictwa Polskiego.

5 marca ma rozpocząć się remont ul. Conrada w Krakowie. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

8 szczeniaków znaleziono dziś rano na klatce schodowej na krakowskim Podgórzu. Jeden z mieszkańców bloku przy ul. Przyzby poinformował o tym straż miejską. Psy trafiły do schroniska.