Kraków

Kraków

Tarnów otworzył specjalnie dla zakochanych most, na którym mogą zawieszać kłódki jako symbol wiecznej miłości. Most jest ozdobiony i stanowi fragment „Ścieżki zakochanych w Tarnowie”.

Zrobił wyjątkowe zdjęcie i z dnia na dzień stał się sławny: - Otrzymuję propozycje współpracy od wielu agencji prasowych z całego świata, redakcji gazet i różnych mediów zagranicznych - wylicza Marcin Ryczek, autor fotografii, która zachwyciło internautów na całym świecie.

Żeby zarobić tyle, co warszawiak w 8 godzin, informatyk z Wrocławia lub Gdańska musi pracować 9 i pół godziny. Najwyższe pensje w kraju wciąż dostają wykształceni mężczyźni z dużych miast. Portal wynagrodzenia.pl opublikował właśnie raport z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

Kraków został uznany za jedno z dziesięciu najatrakcyjniejszych miast na świecie dla inwestycji z sektora outsourcingowego. W branżowym rankingu wyprzedzają go tylko miasta azjatyckie i irlandzki Dublin.

Pomnik Armii Krajowej jeszcze długo nie stanie na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem w Krakowie. Organizatorzy konkursu na projekt tego pomnika nadal nie wybrali zwycięzcy. Zgłoszone projekty nie spełniały wszystkich wymogów. Termin rozstrzygnięcia przesunięto do wakacji.

Policja w Zakopanem postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy kradli narty i deski snowboardowe turystom. Grozi im do 5 lat więzienia.

7 lutego w Kinie Kijów.Centrum odbędzie się uroczysta premiera filmu Jacka Borcucha „Nieulotne”. Zdjęcia powstawały w Hiszpanii i Krakowie. O 20.00 na czerwonym dywanie pojawi się reżyser oraz odtwórczyni głównej, roli Magdalena Berus.

Jak co roku w tłusty czwartek w Krakowie odbyły się 10 Mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas. Zwycięzcą po raz czwarty okazał się Jerzy Zalewski, który w ciągu 5 minut zjadł 11 pączków.

- Nie dowierzamy. W ciągu kilku godzin sprawa została tak bardzo rozdmuchana – dziwią się krakowscy studenci. Filmik, który przygotowali jako pracę semestralną stał się hitem sieci. Internauci okrzyknęli go "Najgorszą kampanią społeczną w historii".

Podejrzany o szykowanie zamachu na Sejmu zostanie w areszcie kolejne trzy miesiące, co najmniej do 9 maja - zdecydował w czwartek sąd. Dziennikarzowi śledczemu tvn24.pl Brunon K. mówił za pośrednictwem swojego adwokata, że "przygotowanie zamachu nie miało związku z przekonaniami politycznymi". - To miał być sprzeciw wobec arogancji władzy, cios w polityków postrzeganych jako "klasa próżniacza" - podkreślił K.

Na terenie jednostki wojskowej przy ul. Wrocławskiej w Krakowie stanął kontener, w którym saperzy będą przetrzymywać niewybuchy. Na mieszkańców okolicznych bloków padł blady strach. - Kontener z niewybuchami nie jest niebezpieczny - uspokajają żołnierze.

Aż o 6 mln zł więcej kosztowało odśnieżanie dróg krajowych w Małopolsce w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym sezonie. Tylko w styczniu na usunięcie śniegu i zabezpieczenie jezdni solą albo piaskiem wydano 10,5 mln zł.

Z miesiąca na miesiąc do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zgłasza się coraz więcej ludzi proszących o jedzenie dla psa czy kota. - Gdyby te osoby nie dostały tej karmy od nas, to ich zwierzęta nie miałyby co jeść – mówi Joanna Retel z KTOZ.

Władze krakowskich struktur Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisały porozumienie mówiące o "politycznej i programowej" współpracy na rzecz miasta.

Krakowska prokuratura oskarżyła dwóch obywateli Wietnamu o to, że uprawiali konopie i produkowali marihuanę. Ich plantacje znaleziono w Zabierzowie (niedaleko Krakowa) i w Zabrzu (woj. śląskie). Łączną wartość narkotyków oszacowano na ponad siedem milionów złotych.

Kraków chce przeznaczyć ponad 130 mln zł na walkę ze smogiem. Oprócz środków pozyskanych z zewnątrz, miasto planuje zwiększyć własne wydatki na ten cel. Samorządowcy chcą, by w ciągu pięciu lat jakość krakowskiego powietrza zaczęła spełniać dopuszczalne normy.