Kraków

Kraków

Prokuratorzy mają niemal stuprocentową pewność, że Julita K., teściowa Brunona K., została zamordowana. Kobieta miała obrażenia głowy, które są efektem kopnięć lub uderzeń zadanych twardym narzędziem – dowiedziała się TVN24.

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty potwierdza, że - na podstawie badań - zidentyfikowano ciało teściowej podejrzanego o przygotowywanie zamachu na władze RP Brunona K. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności jej śmierci.

W piątek rozpoczną się koncerty w ramach projektu Nowa Huta Import. Mają promować kulturę wśród mieszkańców dzielnicy i rozpowszechniać pomysł odłączenia Nowej Huty od Krakowa.

- Benedykt XVI złożył pokorne i przejmujące świadectwo, oznajmiając przed całym światem, że osłabła w nim siła zarówno ciała, jak i ducha - powiedział w środę popielcową kard. Stanisław Dziwisz o abdykacji papieża. Metropolita krakowski podczas mszy św. w Katedrze na Wawelu dodał, że gest posypania głowy popiołem "przypomina o kruchości ludzkiego życia i nieuchronnym przemijaniu."

Prokuratura w Krakowie oskarżyła o składanie fałszywych zeznań Mariusza M., pseudokibica, ktory trafił do szpitala ze śladami cięzkiego pobicia. Śledczy ustalili, że został zaatakowany kijami bejsbolowymi i maczetami. Poszkodowany zeznał jednak, że tylko „nadepnął na szkło i butelka rozcięła mu cieniutkiego trampeczka”.

Każde silniejsze opady deszczu, mogą poważnie zagrozić zabytkowej synagodze Chewra Lomdej Misznajot w Oświęciu. Grunt na którym stoi jest niestabilny. Żeby go wzmocnić, potrzeba milion złotych. Na razie udało się zebrać tylko połowę tej sumy.

Marcin Ryczek zrobił zdjęcie, które okazało się hitem i zmieniło jego życie. Dostaje propozycje współpracy z całego świata, ale stanowczo zapowiada, że swój talent chce poświęcić Krakowowi: - Chcę pokazać inne oblicze miasta - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl.

Rodzinna miejscowość Krystyny Pałki przeżywa sukces świeżo upieczonej wicemistrzyni świata w biathlonie. Nauczyciele z podstawówki, do której uczęszczała nie kryją dumy z powodu swojej wychowanki. - Zawsze byla silna i ambitna - wspominają.