4-latek z Rzeszowa gwiazdą świata mody. Zachwycają się nim Balmain i Givenchy

4-latek z Rzeszowa gwiazdą świata mody. Zachwycają się nim Balmain i Givenchy
4-latek z Rzeszowa gwiazdą świata mody. Zachwycają się nim Balmain i Givenchy
Izabela Tomaszek
Izabela Tomaszek4-letni model z Rzeszowa

Jego zdjęcia obserwują i lubią tysiące osób z całego świata. Wśród fanów chłopca znalazły się czołowe osobistości ze świata mody. Od pozytywnych komentarzy i "polubień" zaczęła się międzynarodowa kariera pochodzącego z Rzeszowa 4-latka.

Popularność urodzonego w Rzeszowie chłopca zaczęła się przypadkiem.

- Zawsze lubiłam ładne rzeczy. Marzyła mi się praca stylistki, ale zostałam mamą i musiałam zmienić plany - wyjaśnia Izabela Tomaszek, mama Alexandra. Swoją pasję absolwentka warszawskiej szkoły charakteryzacji filmowej przelała na syna. - Chciałam, żeby Alex był zawsze fajnie ubrany. Zaczęłam wymyślać różne stylizacje - wyjaśnia.

Look à la Bruno Mars czy Kanye West, styl Karla Lagerfelda, zadziorny, rockowy pazur, miejski szyk, delikatny luz - to wszystko można znaleźć w stylizacjach Alexandra. Większość z nich zostało uwiecznionych przez jego mamę i trafiło na Instagram. Użytkownicy tego portalu społecznościowego szybko zaczęli udostępniać fotografie chłopca.

Najbardziej popularna stylizacja małego Alexa - na Karla Lagerfelda, projektanta domu mody ChanelIzabela Tomaszek

- Zdjęcia z naszego profilu trafiły na fanpage Fashion Kids, który obserwuje ponad 2 miliony osób - wyjaśnia Izabela Tomaszek. - Tam fotki Alexa otrzymały tysiące "polubień" - dodaje.

Pochwały od sławnych projektantów

"Klikalność" stylizacji 4-latka sprawiła, że zainteresowali się nimi przedstawiciele świata mody. Stylizację à la dyrektor kreatywny paryskiego domu mody Balmain Olivier Rousteing na swoim profilu udostępnił i zachwalał sam "wzorzec". Zdjęcia w stylu Riccardo Tisciego, dyrektora kreatywnego marki Givenchy, publikował oficjalny fanpage tego prestiżowego domu mody.

- W pewnym momencie zaczęły do mnie przychodzić maile od brytyjskiej firmy Childsplay, a także magazynów z całego świata i portali modowych - mówi Izabela.

Za stylizacje 4-latka odpowiada jego mamaMartyna Płodzien

Wkrótce Alex został ambasadorem firmy Childsplay, która sprzedaje dedykowane dzieciom ubrania z metkami Diora, Gucciego, Ralpha Laurena, Dolce & Gabbana, Burberry czy Armaniego. Jego zdjęcia pojawiły się, miedzy innymi na stronie internetowej brazylijskiego magazynu "Glamour", japońskiego "Mama Girl", a także w lifestyle'owych magazynach w Holandii, Belgii i USA.

Zdjęcia chłopca z Rzeszowa publikują magazynu w Japonii, Holandii, Belgii, Brazylii i USAMartyna Płodzien

Izabela Tomaszek zdradza, że kontaktowało się z nią też wydawnictwo z Korei Południowej, które chce wydać książkę o modzie dziecięcej. Mają być w niej zdjęcia 22 wybranych dzieci z całego świata.

"Strasznie go cieszy, macha do publiczności, skacze"

Taka popularność 4-latka cieszy, ale i trochę zaskakuje jego mamę. - Nie stylizowałam Alexa, żeby na siłę zrobić z niego modela. On lubi się ładnie ubierać, uwielbia pozować, ostatnio sam z siebie pomaga mi wybierać dodatki. Ale nie spodziewałam się, że moja i Alexa zabawa tak się spodoba - mówi.

Sam Alex w świecie mody czuje się jak ryba w wodzie. Chętnie staje przed obiektywem, lubi się wyróżniać. Kilka razy brał udział w pokazach mody dziecięcej i urzekł widzów swoją spontanicznością.

- Jego to strasznie cieszy, macha do publiczności, skacze… - zdradza jego mama. Chłopiec lubi błysk flesza i skupianie uwagi na sobie. - Jak idzie po wybiegu, co chwilę się odwraca, żeby zobaczyć się na telebimie - śmieje się Tomaszek.

Na co dzień dziecko ubierane jest normalnie, nie chodzi w "dorosłych" stylizacjach, czy drogich ubraniach. - Nie chcę, żeby w przedszkolu wyglądał wyjątkowo - mówi jego mama.

"Wiele osób zarzuca mi, że pozbawiam go dzieciństwa"

Kariera chłopca nie wszystkim się podoba. - Wiele osób zarzuca mi, że pozbawiam go dzieciństwa, bo zmuszam do pracy. Nie robię sobie nic z tych uwag, bo wiem, że to nieprawda. Ładne ubieranie się, dbanie o wygląd to normalna codzienność. Alex nie pozuje cały dzień, tylko kiedy ma ochotę - tłumaczy Tomaszek.

Alexander ma sławnych fanów, min. dyrektora kreatywnego paryskiego domu mody Balmain Oliviera Rousteinga i Riccardo Tisciego, dyrektora kreatywnego marki GivenchyIzabela Tomaszek

Od kilku lat Alexander wraz z rodzicami mieszka w Londynie. W stolicy mody jego ubiór nie budzi aż takich emocji, jak w rodzinnym Rzeszowie. - W Polsce bardziej rzuca się w oczy. Nie tylko przez kolor skóry, ale i inny niż u większości dzieci styl - mówi jego mama.

Jak na to reaguje mały model? Uśmiecha się szeroko i bez problemu daje sobie zrobić zdjęcie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: KMK//gak / Źródło: TVN 24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: http://instagram.com/alexander_yan | Izabela Tomaszek

Pozostałe wiadomości