TVN24 | Kraków

"Mamy gorące serca, uwielbiamy takie wyzwania". Razem ze smokiem przepłynęli Wisłę

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Morsowanie w Krakowie dla WOŚP
Morsowanie w Krakowie dla WOŚPTVN24
wideo 2/21
wosp kra

W Krakowie morsy przeciągnęły przez Wisłę figurę smoka, w Suwałkach psie zaprzęgi przewoziły dzieci. Fatalna pogoda nie odstrasza tych, którzy w niedzielę zebrali się na 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Krakowskie morsy z klubu Kaloryfer połączyły w niedzielę dwa ważne wydarzenia – finał WOŚP oraz 50. urodziny rzeźby Smoka Wawelskiego. Figura legendarnego stwora została przeciągnięta z jednego końca Wisły na drugi. Pływakom z brzegu kibicowali między innymi aktor Piotr Cyrwus i śpiewaczka operowa Magdalena Barylak.

- Mamy gorące serca, uwielbiamy takie wyzwania. Morsowanie i pływanie zimą to jest ekstremalny sport – podkreśliła śpiewaczka w rozmowie z TVN24. Przypomniała też, że według planów z 1968 roku figura smoka miała być umieszczona w Wiśle.

30. finał WOŚP w KrakowieTVN24

Jak podkreśliła Barylak, przepłynięcie wpław Wisły to nie to samo, co wejście na kilka minut do stojącej wody. - To nie jest morsowanie, tylko zimowe pływanie, inna kategoria wyzwania. Trzeba się całemu zanurzyć, to jest dużo większe wyzwanie – przekonywała sopranistka.

Morsowano też w Suwałkach, znanych jako "polski biegun zimna". Tam czekały również atrakcje dla dzieci – maskotka niedźwiedzia polarnego oraz przejażdżka psim zaprzęgiem.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

30. Finał WOŚP w Suwałkach
30. finał WOŚP w SuwałkachTVN24

30. finał WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

"Przejrzyj na oczy" to hasło, pod który organizowany jest 30. Finał WOŚP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej ma zaufanie.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości