200 miejsc pracy w Krakowie i Łodzi. Kogo szukają?

TVN24

sxc.huPraca czeka na programistów, testerów i specjalistów ds

W Krakowie, stolicy polskiego outsourcingu, oraz w Łodzi powstaną nowe miejsca pracy dla inżynierów. Po 100 w każdym z miast. W cenie są programiści, testerzy i specjaliści ds. dokumentacji technicznej.

Na pracę w biurach w Łodzi i Krakowie mogą liczyć zarówno doświadczeni inżynierowie, jak i absolwenci oraz studenci ostatnich lat uczelni technicznych.

Wymagana znajomość angielskiego

Poszukiwani są m.in. programiści, testerzy, specjaliści ds. dokumentacji technicznej. Oprócz wiedzy specjalistycznej wymagana jest dobra znajomość angielskiego.

Nowi pracownicy zostaną zatrudnieni w zespołach wykonujących zadania dla sektorów: telekomunikacji, bankowego, administracji publicznej, wspomagania zarządzania przedsiębiorstwami (ERP) czy aplikacji medycznych.

- Zgodnie z zamierzeniami firmy, co najmniej 80 osób powinno rozpocząć pracę od czerwca tego roku - podaje Agnieszka Wełna, przedstawicielka spółki Ericpol, która przeprowadza rekrutację do dwóch miast.

Kraków stolicą outsourcingu

Kraków jest uznany za jedno z dziesięciu najatrakcyjniejszych miast na świecie dla inwestycji z sektora outsourcingowego. Branżowy ranking "Tholons Top" przed stolicą Małopolski umieścił tylko jedno miasto z Europy - Dublin, reszta to miasta azjatyckie.

Kraków spełnia szereg wymogów inwestorów. Przede wszystkim ma cenne zaplecze akademickie, a tym samym wykwalifikowane kadry.

W mieście działa 50 firm, które zajmują się obsługą procesów biznesowych. Pracuje w nich co czwarty rodzimy pracownik tego sektora.

Nowy biurowiec

Firma Ericpol zatrudnia w Polsce około 1350 pracowników. Firma ma też trzy spółki zależne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji. Zdecydowała się na budowę nowego biurowca. Powstanie w Łodzi u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego.

Wkrótce ma rozpocząć się budowa gmachu dla 800 osób.

Autor: nf/mz / Źródło: PAP/TVN24 Kraków