Finał Szlachetnej Paczki już w ten weekend. Wciąż można pomóc

TVN24

Ostatnia prosta Szlachetnej Paczkitvn24
wideo 2/5

14 652 rodziny znalazły swoich darczyńców w ramach Szlachetnej Paczki. Finał akcji już w tę niedzielę.

- Ta liczba jest dla nas ogromną radością, ale też ogromnym zaskoczeniem. Ostatnia rodzina została wybrana w nocy – tłumaczy Joanna Sadzik, wiceprezeska Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje akcję.

Sadzik zaznaczyła też, że mimo iż finał akcji zbliża się wielkimi krokami darczyńcy wciąż mogą się dołączać za pośrednictwem strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl. Wciąż można wesprzeć dzieci w ramach Akademii Przyszłości albo pomóc w pakowaniu i rozwożeniu darów.

- To ogromna pomoc, która pozwala rodzinie godnie przeżyć następnych kilka miesięcy, a także zastanowić się co można zrobić, by jej sytuacja się zmieniła – podkreśla Sadzik.

Moc pomocy

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej. Łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretna osoba wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Już od blisko 20 lat Szlachetna Paczka niesie mądrą pomoc tym, którym zabrakło szczęścia. Potrzebujący otrzymują wsparcie materialne, a wraz z nim – nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji i impuls do zmiany życia.

Do tej pory wartość pomocy przekazanej potrzebującym przekroczyła 339 mln zł. W niesienie pomocy angażują się również osoby publiczne. W zeszłym roku Szlachetną Paczkę tworzyli m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej, znani siatkarze, tacy jak Andrzej Wrona, siostry Radwańskie, Joanna Jędrzejczyk czy Olga Frycz. W zeszłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 mln zł.

Autor: wini/gp / Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Szlachetna Paczka