Kraków

16-latek z USA biegł do papieża. Zatrzymało go BOR

Kraków

16-latek próbował podbiec do papamobile
facebook/Adam Harasiuk16-latek próbował podbiec do papamobile

- Dał się ponieść emocjom – mówią policjanci o 16-latku z USA, który w środę usiłował podbiec do papieża. Nastolatek przedarł się przez barierki i kierował się w stronę papamobile, kiedy funkcjonariusze przewrócili go na ziemię i obezwładnili.

Jak informuje BOR, młody mężczyzna przedarł się z sektora zabezpieczonego przez inne służby i sforsował barierki.

- Funkcjonariusze zareagowali wzorowo i obezwładnili mężczyznę – zaznacza Natalia Markiewicz, rzecznik prasowy Biura Ochrony Rządu.

Interweniowali funkcjonariusze BOR i Żandarmerii Wojskowej.

Został wypuszczony

Jak ustaliliśmy, obezwładniony to 16-letni pielgrzym z obywatelstwem USA. Chłopak został natychmiast przekazany policji.

- Dał się ponieść emocjom, przepraszał. Nie było żadnego realnego zagrożenia dla Ojca Świętego, dlatego mężczyzna został wypuszczony bez żadnych konsekwencji karnych - mówi oficer policji z Krakowa.

Sytuację nagrał jeden ze świadków zdarzenia.

Bez poważnych incydentów

Jak poinformowało Centrum Medialne Administracji Rządowej podczas piątkowej konferencji prasowej, dotychczas Światowe Dni Młodzieży mijają bez poważniejszych incydentów.

- Kolejną dobę musimy uznać za bardzo spokojną. Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które mogłyby w realny sposób zakłócić przebieg uroczystości na Błoniach, nie ma żadnych zagrożeń – powiedział rzecznik centrum mł. insp. Mariusz Ciarka.

Jedyny incydent, jaki odnotowała policja w czwartek, to lot drona w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Krakowa. - Zatrzymano osobę, która posiada zezwolenie do obsługi bezzałogowych statków powietrznych, ale nie dostosowała się do czasowego zakazu lotu statków bezzałogowych w obszarze 100 km od Krakowa – powiedział rzecznik i zaapelował o przestrzeganie tego zakazu.

Podczas przejazdu papieża ulicami Krakowa do papamobile próbował podbiec ksiądz z Argentyny. Mężczyzna został jednak zatrzymany przez służby. Jak się okazało, duchowny chciał, by Ojciec Święty poświęcił jego różaniec.

Dostać się do papieża udało się za to zakonnicy, która podała Ojcu Świętemu flagę:

Zakonnica podbiegła do Franciszka. Kolejny incydent na trasie przejazdu
Zakonnica podbiegła do Franciszka. Kolejny incydent na trasie przejazduKontakt 24

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: facebook/Adam Harasiuk

Pozostałe wiadomości