Rzeszów gra z sercem

TVN24

WOŚP zagra po raz 28.tvn24
wideo 2/4

Naukowe pokazy, taniec, kultowe samochody? Rzeszów ma coś dla każdego. I wielkie serce dla dzieciaków. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w tę niedzielę. Jak można wesprzeć Orkiestrę (i przy okazji świetnie się bawić) w Rzeszowie?

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Oto kilka propozycji.

Taniec, śpiew i symulator

Przez prawie cały dzień na podziemnej trasie turystycznej "Rzeszowskie piwnice" będzie można oglądać pokazy kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej – na przykład zapoznać się bliżej z marsjańskim łazikiem.

Na płycie rzeszowskiego rynku wystąpią Soliści i Reprezentacyjna Dziecięca Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Tancerze ze Szkoły Tańca GASIEK, a wśród nich utytułowane tańczące rodzeństwo Paula Kamińska i Michał Kamiński wraz ze swoimi partnerami tanecznymi.

Tam też - pokaz "samochodów z duszą" – będzie można nawet przejechać się zabytkowym jelczem PR11OU. Fani mocniejszych wrażeń będą mogli skusić się na lot symulatorem w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce.

Główna impreza 28. Finału WOŚP w Rzeszowie zacznie się o godzinie 15 na ustawionej przy rynku scenie.

WOŚP po raz 28.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 27 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych.

Hasło 28. Finału brzmi: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Od 1993 roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków