Pod prąd korytarzem życia. Dostało mu się też za brak prawa jazdy

TVN24

Samochody zderzyły się na autostradzieMałopolska Policja
wideo 2/5

Policjanci i ratownicy pędzili korytarzem życia do wypadku na krakowskim odcinku autostrady A4. Jak podkreślają mundurowi, wszyscy kierowcy potrafili zachować się rozsądnie – poza jednym, który zdecydował się zawrócić i jechać pod prąd.

Wypadek, do którego jechały służby, miał miejsce w Mokrzyskach (Małopolska) w niedziele wieczorem. Kierowca volkswagena zderzył się z oplem, który dachował. Dwie osoby zostały ranne.

Okazało się, ze kierowca volkswagena był nietrzeźwy - Sprawca wypadku, 36-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, wyszedł z niego niemal bez szwanku. Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, mając 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany" – powiedział Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

36-latkowi grozi do dwóch lat więzienia, kilkuletni zakaz prowadzenia samochodów i wysoka grzywna.

Pod prąd

Nie upiekło się też 38-latkowi, który zdecydował się wykorzystać, utworzony przez samochody, korytarz życia, żeby zawrócić. Mężczyzna, używając świateł awaryjnych, jechał autostradą pod prąd. Został zatrzymany w rejonie węzła Tarnów-Zachód i ukarany grzywną w wysokości 800 złotych za jazdę pod prąd i bez prawa jazdy.

Policjanci podkreślają, ze wszyscy pozostali kierowcy, którzy utknęli w pięciokilometrowym korku, "potrafili się odpowiedzialnie zachować".

Autor: wini/ks / Źródło: TVN24 Kraków / PAP