Milionowa turystka w Wieliczce. Dostała lampę górniczą

TVN24

tvn24Indira Draper - milionowa turystka odwiedzająca w tym woku "Wieliczkę"

Kopalnia soli w Wieliczce świętowała we wtorek odwiedziny swojego milionowego w tym roku turysty. Okazała się nim Indira Draper, Kanadyjka odwiedzająca Polskę po raz pierwszy. - To rekordowy rok dla kopalni- mówi prezes.

Kobieta nie spodziewała się, że będzie milionową osobą odwiedzającą kopalnie.

Dostała pobyt i lampę górniczą

– Przyjechałam tutaj na wesele swojego siostrzeńca – mówi turystka. – Słyszałam, że kopalnia jest piękna i że muszę ją zobaczyć – dodaje. Draper chwaliła także Kraków: – To piękne miasto.

Na jubileuszowego gościa kopalni, czekała nagroda. Draper mogła wybierać spośród czterech przygotowanych na tę okazję propozycji pobytów w wielickiej kopalni. Otrzymała także specjalną lampę, wykonana przez górników-rzeźbiarzy, kształtem nawiązującą do prawdziwych górniczych lamp.

Najlepszy rok dla kopalni?

Kopalnia Soli w Wieliczce jest najczęściej odwiedzaną kopalnią na świecie. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, odwiedziło ją prawie 927 tys. osób, z czego 49 proc. to turyści z zagranicy. Spośród nich najliczniejszą grupą są Brytyjczycy i Niemcy. W pierwszej dziesiątce znaleźli się tez Koreańczycy, Węgrzy i Rosjanie. – Bez wątpienia rok 2014 ma szanse stać się w Kopalni Soli „Wieliczka” rokiem rekordowym pod względem liczby odwiedzających ją turystów – podkreślił prezes zarządu „Wieliczki” Kajetan d’Obyrn. – Rok temu milionowego gościa witaliśmy w październiku – dodał.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Kopalnię "Wieliczka" odwiedzają turyści z całego świata:

Mapa Targeo

Autor: ps\kwoj / Źródło: TVN24 Kraków