TVN24 | Katowice

Pies w zamkniętym, nagrzanym aucie, właściciele na gofrach

TVN24 | Katowice

Autor:
pop
Źródło:
Śląska policja
Zostawili psa w nagrzanym samochodzie
Zostawili psa w nagrzanym samochodzieŚląska policja
wideo 2/5
Śląska policjaZostawili psa w nagrzanym samochodzie

W ponad 30-stopniowym upale, w miejscu nasłonecznionym zostawili w samochodzie psa. Wycieńczone zwierzę dostrzegli przechodnie i zaalarmowali policjantów. Ci wydostali psa z auta, schłodzili i napoili, a potem skontaktowali się z jego właścicielami.

W niedzielę około 17 oficer dyżurny policji w Żorach odebrał zgłoszenie o pozostawionym w samochodzie psie, którego stan i zachowanie miały wskazywać na to, że jest wycieńczony. Interweniujący policjanci to potwierdzili.

"W ponad 30-stopniowym upale, na parkingu przed centrum handlowym zastali pozostawionego wewnątrz auta yorka, który ledwie dyszał. W samochodzie była uchylona lekko szyba, dzięki czemu jeden z policjantów zdołał ją otworzyć i wyciągnąć osłabionego psa"- przekazuje śląska policja.

Właściciele byli na gofrach

Napoili i schłodzili czworonoga, przyjrzeli się jego obroży i dostrzegli, że jest na niej zapisany numer do właściciela. "Skontaktowali się z nim i nakazali powrót do samochodu. Małżeństwo z Jastrzębia-Zdroju tłumaczyło, że pies został w samochodzie tylko na chwilę, a oni poszli zamówić w tym czasie gofry" - dodaje policja.

Jak się okazało po przejrzeniu monitoringu, było to 20 minut, które wystarczyły, aby pojazd się nagrzał, a zwierzę znalazło w stanie wycieńczenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pies był już wycieńczonyŚląska policja

Apelujemy po raz kolejny - nie zostawiajcie w samochodach, zwłaszcza w tak upalne dni, swoich dzieci, czy zwierząt. Gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, wystarczy zaledwie kilka minut, aby narazić je na przegrzanie, a nawet śmierć.

Google Maps

Autor:pop

Źródło: Śląska policja

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Pozostałe wiadomości