Wszedł do mięsnego i strzelił ekspedientce w brzuch

TVN24

KMP ZabrzePolicja zabezpieczyła na miejscu ślady

Do jednego ze sklepów mięsnych w Zabrzu (Śląskie) wszedł mężczyzna z bronią. W pewnym momencie oddał strzały w stronę ekspedientki. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W czwartek przed godziną 13 mężczyzna wszedł do sklepu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Jak przekazała st. sierż. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, 61-latek oddał dwa strzały z broni czarnoprochowej. - 43-letnia ekspedientka została trafiona w brzuch - powiedziała policjantka.

Motyw nieznany

- Mężczyzna został obezwładniony przez świadków zdarzenia, jednego ugryzł w rękę - dodała. To właśnie klienci uniemożliwili mu opuszczenie sklepu. Po krótkiej szarpaninie przyjechała policja i zatrzymała agresora.

Ranna kobieta została zabrana do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale nadal pozostaje pod opieką lekarzy. Jak dodała st. sierż. Żyłka, na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna strzelał do ekspedientki. Będą to ustalać policjanci. Z dotychczas zebranych dowodów wynika, że 61-latek mógł się znać z kobietą.

Policja sprawdza swoje kartoteki, czy mężczyzna był wcześniej karany.

Z takiej broni strzelał mężczyzna:

Broń czarnoprochowa, którą posługiwał się 61-latek
| KMP Zabrze

Do zdarzenia doszło w sklepie przy ul. Skłodowskiej-Curie w Zabrzu:

Mapa Targeo

Autor: ib / Źródło: TVN24 Katowice