TVN24 | Katowice

Uciekał, bo chciał sprawdzić, czy mu się uda. Próbował staranować policjanta, padł jeden strzał

TVN24 | Katowice

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
O karach za niezatrzymanieTVN24
wideo 2/10
TVN24O karach za niezatrzymanie (wideo archiwalne)

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas próby ucieczki usiłował staranować jednego z policjantów. Ten użył broni i przestrzelił oponę. Padł tylko jeden strzał. 23-latek odpowie teraz między innymi za czynną napaść na funkcjonariusza.

W sobotę po południu przy ul. 3 Maja w Zabrzu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli motocykl, który miał nieprawidłowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Mundurowi próbowali zatrzymać kierującego motocyklem, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

"Motocyklista nie zwolnił i rozpoczął ucieczkę przed policjantami, popełniając przy tym wiele wykroczeń, oraz stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym pieszych" - podała zabrzańska komenda.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ucieczka zakończona na parkingu

Udało mu się uciec do Rudy Śląskiej. Pościg zakończył się w tym mieście, na pustym parkingu przy ulicy Ogrodniczej, gdzie policjanci odcięli mu drogę ucieczki.

"Mężczyzna nie chciał jednak się poddać i kiedy jeden z policjantów wychodząc z radiowozu próbował go zatrzymać, ten ruszył w jego kierunku motocyklem, nie reagując na wydawane polecenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjant wykorzystał do zatrzymania motocykla broń służbową, oddając w kierunku pojazdu jeden strzał. To pozwoliło na skuteczne jego zatrzymanie" - opisywali policjanci.

Zatrzymanie motocyklisty w Rudzie ŚląskiejŚląska policja

Chciał sprawdzić, czy mu się uda

Zatrzymany 23-latek mówił policjantom, że uciekał przed nimi, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania motocyklami oraz chciał sprawdzić, czy uda mu się uciec. Jak przypomina policja, 23-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, popełnił czyn, który jeszcze niedawno był kwalifikowany jako wykroczenie. Teraz niezatrzymanie się do kontroli jest już przestępstwem zagrożonym karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd może też zakazać prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

Oprócz tego mężczyzna odpowie za czynną napaść na policjanta, którego podczas próby ucieczki usiłował staranować motocyklem. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Google Maps

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja