TVN24 | Katowice

Okno było otwarte, dwulatka chodziła po parapecie. Pijana matka spała obok

TVN24 | Katowice

Autor:
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Zabrzu
Do zdarzenia doszło w ZabrzuGoogle Earth
wideo 2/10
mapa googleDo zdarzenia doszło w Zabrzu

32-latka miała niemal 2,6 promila alkoholu w organizmie i spała w swoim mieszkaniu. W tym czasie po parapecie otwartego okna spacerowała jej dwuletnia córka. Policję o sprawie powiadomił świadek, który zauważył dziewczynkę.

Do zdarzenia doszło w środowy poranek przy ulicy Grunwaldzkiej w Zabrzu. Policjantów na miejsce wezwała osoba, która zauważyła dziecko. "Na miejsce skierowano dzielnicowych, którzy rzeczywiście zobaczyli otwarte okno w mieszkaniu usytuowanym na wysokim parterze. Z pomocą drabiny interweniujący policjanci weszli do środka" - czytamy w komunikacie policji.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pijana matka spała, dziecko trafiło pod opiekę rodziny

W mieszkaniu - oprócz dwuletniej dziewczynki - była jej matka. Kobieta spała w łóżku. "Kiedy policjanci ją obudzili, jej wypowiedzi były nieskładne i nielogiczne. Kobieta nie miała świadomości, że jej dziecko stało na parapecie" - informuje policja. Kobieta była pijana. Miała niemal 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Dziewczynka była głodna. "Na szczęście jeden z mundurowych miał pączka, którym poczęstował dziecko" - przekazali policjanci. Decyzją pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dwulatkę przekazano pod opiekę rodziny. Jak informuje policja, 32-latka usłyszy zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojej córki. Może za to grozić to kara do pięciu lat więzienia.

Autor:tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości