Nielegalnie chcieli pozbyć się odpadów. Zatrzymanie na gorącym uczynku

TVN24 | Katowice

Autor:
tam/ran
Źródło:
TVN24, śląska policja
policja śląskaNielegalnie chcieli pozbyć się odpadów. Zatrzymani na gorącym uczynku

Ciężarówka, a z niej wysypujące się odpady i koparka, która zasypuje część śmieci - taki widok zastali policjanci ze Śląska w Zabrzu. Dwie osoby zostały zatrzymane.

19 lutego policjanci z Bytomia i Zabrza dostali informację o tym, że do drugiego z miast ma przyjechać ciężarówka pełna odpadów. Te miały zostać nielegalnie wysypane przy ulicy Ziemskiej. - Policjanci udali się na miejsce i faktycznie zastali tam ciężarówkę, która zrzuciła już odpady, zmieszane tworzywa sztuczne. Na miejscu była też koparka. Zasypywała odpady we wcześniej wykopanym dole - relacjonuje Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Właściciel terenu będzie musiał sam usunąć odpady

- To jest takie miejsce, gdzie mieliśmy już kilka razy problemy z podobnego rodzaju zdarzeniami. Znajduje się ono na uboczu, a w związku z powyższym stwarza możliwości podjechania - mówi Artur Nowakowski z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Zabrzu. I zaznacza, że władze starają się mieć kontakt z mieszkańcami, którzy przekazują im różnego rodzaju niepokojące informacje. Jak przekazał Nowakowski, teren, na którym chciano wysypać śmieci, należy do osoby prywatnej. - A więc właściciel będzie musiał usunąć odpady na własny koszt, a to są spore pieniądze - podkreślił urzędnik. W sprawie zatrzymano dwie osoby. "Trwają działania zmierzające do ustalenia pochodzenia odpadów oraz pozostałych osób zamieszanych w tę działalność" - czytamy na stronie śląskiej policji.

Nielegalnie chcieli pozbyć się odpadów. Zatrzymani na gorącym uczynku
policja śląska

tam/ran

Źródło: TVN24, śląska policja

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja