TVN24 | Katowice

Drzwi mieszkania były uchylone, dzielnicowy usłyszał jęk. "Mężczyzna leżał na podłodze kilka dni"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN24 Katowice
Zabrze (województwo śląskie)
Zabrze (województwo śląskie)Google Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Zabrzu

Dzielnicowy był w kamienicy w Zabrzu służbowo. - Usłyszałem pojękiwania, dobiegające z mieszkania obok. Zaniepokoiło mnie to. Poszedłem tam. Drzwi były uchylone. W środku panował półmrok. W kuchni zauważyłem mężczyznę, leżącego na podłodze - opowiada. 69-latek nie miał wyczuwalnego pulsu. Mieszkańcy kamienicy nie widzieli go od tygodnia.

25 kwietnia około godziny 18 dzielnicowy, starszy sierżant Michał Schoepe w trakcie obchodu wykonywał czynności w kamienicy przy ulicy Księdza Józefa Wajdy w Zabrzu. Odwiedził tam jedną rodzinę.

Gdy był u nich, usłyszał pojękiwania z mieszkania obok. - Zaniepokoiło mnie to - opowiada. Poszedł tam. Drzwi były uchylone, a w środku panował półmrok, bo okna były pozasłaniane. Chciał zapalić światło, ale okazało się, że nie ma prądu.

- W kuchni zauważyłem mężczyznę, leżącego na podłodze - mówi Schoepe.

69-latek leżał na podłodze w mieszkaniu kilka dniśląska policja

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Leżał kilka dni, sąsiedzi nie widzieli go od tygodnia

Dzielnicowy powiadomił dyżurnego swojego komisariatu, że podejmuje interwencję. Wezwał karetkę pogotowia i kolegę z patrolu, który czekał w radiowozie przed kamienicą. Ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej.

69-letni lokator, jak opisuje Schoepe, był półnagi, bardzo wyczerpany i nie udało się nawiązać z nim logicznego kontaktu. - Nie był w stanie usiąść - opisuje. - Załoga pogotowia nie była w stanie sprawdzić podstawowych parametrów życiowych, nie wyczuwała pulsu. Dlatego zdecydowała o niezwłocznym transporcie mężczyzny do szpitala.

Przed odjazdem karetki 69-latek, bełkocząc, zdołał powiedzieć, że leżał na podłodze kilka dni - mówi dzielnicowy.

Przed opuszczeniem kamienicy, policjant rozmawiał z innymi mieszkańcami. Powiedzieli mu, że nie widzieli sąsiada od tygodnia, ale nie słyszeli też nic niepokojącego z jego mieszkania.

69-latek leżał na podłodze w mieszkaniu kilka dniśląska policja

Autor:mag/gp

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości