Podejrzewali, że może strzelać. Zabezpieczają "różne jednostki broni" w jego mieszkaniu

Autor:
mag/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Zabrze (województwo śląskie)
Zabrze (województwo śląskie)Google Earth
wideo 2/19
Google EarthZabrze (województwo śląskie)

Kontrterroryści i policyjni negocjatorzy pojawili się we wtorek rano w Zabrzu. Centralne Biuro Śledcze Policji wyjaśnia, że funkcjonariusze mieli wykonywać czynności z mężczyzną i podejrzewali, że może mieć broń i może jej użyć. Ten wpuścił policjantów do mieszkania.

Lokalny portal donosił we wtorek przed południem, że w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce mężczyzna zaminował się w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Chopina naprzeciw szkoły, w związku z tym ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Akcja CBŚP w ZabrzuZabrze odNowa

Akcję w Mikulczycach przeprowadza we wtorek od rana Centralne Biuro Śledcze Policji. Jego rzeczniczka Iwona Jurkiewicz zaprzecza informacjom o zaminowaniu i ewakuacji. - To nieprawda - mówi w rozmowie z nami.

Akcja CBŚP w ZabrzuZabrze112

CBŚP: mężczyzna może mieć broń i może jej użyć

W mediach społecznościowych CBŚP poinformowało, że policjanci "mieli wykonywać czynności w stosunku do mężczyzny, ale w związku z tym, że posiadali informacje, że mężczyzna może mieć broń i może jej użyć, dlatego do działań przystąpili kontrterroryści ze SPAP w Katowicach i negocjatorzy z KWP w Katowicach".

"W wyniku podjętych rozmów mężczyzna wpuścił policjantów" - czytamy w informacji CBŚP. I dalej: "zabezpieczane są różne jednostki broni".

Z uwagi na dobro postępowania policja nie udziela na tym etapie szerszych informacji.

Akcja CBŚP w ZabrzuZabrze112
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Zabrze112

Pozostałe wiadomości