Wykorzystywał seksualnie nastolatków i zmuszał ich do prostytucji

Katowice

shuterstock40-latek zmuszał nastolatków do prostytucji

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zmuszanie nastolatków do prostytucji, stręczycielstwo oraz oszustwa. Jedną z jego ofiar był 14-letni chłopiec.

Mężczyzna został zatrzymany w centrum Katowic.

- Śledczy ustalili, że w wynajętym pokoju w hostelu doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej 14-letniego chłopca. 40-latek nakłaniał też do uprawiania prostytucji chłopców w wieku 16 i 17- lat- informuje śląska policja.

Ufali mu i traktowali jak przyjaciela

- Stopniowo budował relację ze swoimi późniejszymi ofiarami. W pierwszych kontaktach zdobywał zaufanie nastolatków, tworzył z nimi przyjacielskie relacje. Podawał się za biznesmena i oferował im pieniądze. Gdy zbudował odpowiednio silną więź emocjonalną, wykorzystywał ich seksualnie i zmuszał do prostytucji - relacjonują funkcjonariusze z KWP w Katowicach.

Mężczyzna proponował też nastolatkom duże sumy pieniędzy w zamian za usługi seksualne świadczone zagranicznym gościom.

Był wcześniej karany za przestępstwa seksualne

W przeszłości mieszkaniec Katowic wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Kilka lat spędził w zakładzie karnym za przestępstwa seksualne. Od roku był na warunkowym zwolnieniu.

Teraz funkcjonariusze muszą ustalić, jak długo 40-latek wykorzystywał seksualnie chłopców i zmuszał do prostytucji oraz czy skrzywdził także inne dzieci.

Został tymczasowo aresztowany. Za kratami może spędzić 12 lat.

Mężczyznę zatrzymano w centrum Katowic:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MP / Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: shuterstock