Katowice

Owsiak zaprasza na wielki mecz hokejowy. "Grajcie i wygrywajcie dla WOŚP"

Katowice

Jerzy Owsiak o meczu hokeja dla WOŚP
Jerzy Owsiak o meczu hokeja dla WOŚPtvn24
wideo 2/35

19 stycznia na lodowisku w Tychach drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich (o godz. 17). Całkowity dochód ze spotkania zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Grajcie i wygrywajcie, bo mecz ma ważny cel - zachęca Jerzy Owsiak.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Spotkanie w Tychach to już 17. edycja Hokeja z Gwiazdami. Bilety na wydarzenie będą kosztować 10 zł. Wszelkie informacje oraz wejściówki są dostępne na stronie akcji na Facebooku. Mecz będzie transmitowany na antenie TVN24.

- Zapraszamy 19 stycznia na mecz! Uwielbiamy grać, a tym razem drużyna TVN-u kontra artyści w meczu hokejowym. Grajcie i wygrywajcie, bo mecz ma ważny cel - zaprasza na imprezę Owsiak. Krążek z tego meczu zostanie przekazany WOŚP, a następnie wylicytowany.

Drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich
Drużyna TVN24 i Przyjaciele zmierzy się na lodzie z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskichtvn24

"Przeszkadza śliski lód"

Zawodnicy obu ekip już szykują się do twardego starcia. Drużyna TVN24 i Przyjaciele, a także Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich ćwiczą w pocie czoła, bo nikt nie chce przegrać w tym prestiżowym starciu.

- Wiele rzeczy nam przeszkadza. Przeszkadzają nam kaski, przeszkadzają łyżwy, śliski lód, ale cel jest szczytny, więc każdy się mobilizuje, każdy chce i każdy na pewno da z siebie wszystko - mówi Piotr Popowski z TVN24.

"To będzie gra w szlachetnym celu, ale rywalizacja będzie prawdziwa"
"To będzie gra w szlachetnym celu, ale rywalizacja będzie prawdziwa"tvn24

- Nie będzie gry na remis! To gra w szlachetnym celu, by pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ale rywalizacja będzie prawdziwa - deklaruje z kolei generał Roman Polko.

- Czujemy przewagę fizyczną, dlatego będziemy chcieli zdominować ten mecz - potwierdza Jerzy Dudek. - Trochę brakuje nam techniki, ale mamy jednego wirtuoza. To oczywiście Mariusz Czerkawski. Podchodzimy bardzo optymistycznie do tego meczu. Jest cel - zmierzymy się znowu dla Orkiestry. To tym bardziej dostarcza nam dużo adrenaliny - wyjaśnia były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski.

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24

Autor: dasz/momo / Źródło: eurosport.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości