TVN24 | Katowice

Wybił szybę i lał wodę wiaderkiem przez okno. W pożarze zginęły dwie osoby, w tym jego teść

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice, PAP
Tragiczny pożar w Wodzisławiu Śląskimnowiny.pl
wideo 2/4
nowiny.plTragiczny pożar w Wodzisławiu Śląskim

Dwaj starsi mężczyźni zginęli w pożarze, który wybuchł w poniedziałek przed piątą rano w przybudówce domu jednorodzinnego. Znajdował się tam piecyk na węgiel, jednak strażacy wykluczyli, że to on przyczynił się do tragedii.

Straż pożarna została wezwana do pożaru w dzielnicy Zawada w Wodzisławiu Śląskim w poniedziałek o 4.48 rano. Na miejsce przyjechało sześć zastępów strażaków z Wodzisławia Śląskiego i Rydułtów oraz z pobliskich jednostek ochotniczych straży pożarnych. Akcja gaśnicza trwała trzy godziny, na jej czas na pobliskiej drodze wojewódzkiej nr 936 trzeba było wprowadzić ruch wahadłowy.

Tragiczny pożar w Wodzisławiu Śląskimnowiny.pl

Ogień objął wnętrze przybudówki domu jednorodzinnego. Jak informuje Krzysztof Ograbek z wodzisławskiej straży pożarnej, mieszkał tam 64-letni mężczyzna. Jego córka wraz z mężem i dziećmi mieszkają w głównym budynku, któremu pożar nie zagroził.

- Zanim strażacy dotarli na miejsce, zięć tego 64-letniego mężczyzny wybił szybę w przybudówce i lał wodę wiaderkiem do środka. Dzięki temu z pomieszczenia wydostały się gazy, co przyczyniło się do szybszego zakończenia akcji - mówi Ograbek.

Tragiczny pożar w Wodzisławiu Śląskimnowiny.pl

W piecyku na węgiel nie paliło się od kilku godzin

Pomieszczenie było mocno zadymione. W środku prócz 64-latka, znajdował się jeszcze jeden mężczyzna. Szybko zostali znalezieni i wyniesieni na zewnątrz przez strażaków. Jeden leżał blisko drzwi, drugi nieco dalej. Obaj byli nieprzytomni. Podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową, która okazała się nieskuteczna. - Druga ofiara pożaru to 73-letni znajomy 64-latka - mówi Patryk Błasik, rzecznik wodzisławskiej policji.

Biegły z zakresu pożarnictwa ustala przyczyny tragedii. - W środku znajdował się piecyk na węgiel, ale wykluczyliśmy, że pożar powstał od niego. W piecyku od kilku godzin się nie paliło. Leżały na nim kartony, które nie uległy spaleniu - wyjaśnia Ograbek. Zdaniem strażaków prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak podaje portal nowiny.pl, w pożarze zginęło również siedem szczeniąt. Strażakom udało się uratować jednego pieska. Wyciągnęli go z zadymionego pomieszczenia i podali tlen. 

Tragiczny pożar w Wodzisławiu Śląskimnowiny.pl
Tragiczny pożar w Wodzisławiu ŚląskimWodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: nowiny.pl