Katowice

W środę sekcja zwłok zmarłych górników. Prokuratura zleciła dodatkowe badania

Katowice

[object Object]
W wyniku wypadku w Kopalni Mysłowice-Wesoła zginęło pięciu górnikówPaweł Rusinek | TVN24 Katowice
wideo 2/20

W środę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dwóch górników, którzy we wtorek zmarli w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. Zlecone zostały także dodatkowe badania zwłok górnika, którego po kilkudniowej akcji ratowniczej odnaleziono w kopalni, ponieważ nadal nie wiadomo, jak i kiedy dokładnie zginął.

Obecnie w prokuraturze trwają przesłuchania świadków. - Liczymy także na ekspertyzy Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego ws. aparatów ucieczkowych - stwierdziła rzeczniczka katowickiej Prokuratury Okręgowej. Zlecone zostały także dodatkowe badania zwłok górnika, którego odnaleziono w kopalni, ponieważ nadal nie wiadomo, jak i kiedy dokładnie zginął.

Kiedy wizja lokalna?

- Będziemy chcieli przeprowadzić wizję lokalną na miejscu zdarzenia, ale biegli wskazują, że ta czynność będzie możliwa w ciągu kilku tygodni albo nawet kilku miesięcy ze względu na panujące w miejscu wypadku warunki - zaznaczyła Zawada-Dybek.

6 października wieczorem w kopalni Mysłowice-Wesoła na poziomie 665 m doszło prawdopodobnie do zapalenia bądź wybuchu metanu. W strefie zagrożenia znajdowało się wówczas 37 górników. 36 wyjechało na powierzchnię, 31 trafiło pierwotnie do szpitali. Okoliczności katastrofy badają prokuratura oraz Wyższy Urząd Górniczy.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: rf/gp / Źródło: TVN24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości