Ma raka serca, przyszedł na chemioterapię i przy okazji zrobił pokaz iluzji dla pacjentów

TVN24

Tomasz Kabis w czasie pokazuTVN24
wideo 2/2

Niecałe dwa miesiące temu, w Wigilię, usłyszał diagnozę: złośliwy nowotwór na sercu z przerzutami do wątroby. Tomasz Kabis, iluzjonista, który wystąpił niegdyś w finale programu "Mam Talent", przechodzi chemioterapię. Postanowił, że urozmaici ją - sobie i innym pacjentom - pokazem iluzji.

Pokaz magii Tomasza Kabisa to część obchodów Światowego Dnia Chorego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

- Jestem po pięciu dniach chemioterapii. Musiałem przyjść na dodatkową chemię. Zabrałem swoje rekwizyty i postanowiłem ten dzień urozmaicić - i sobie, i pacjentom - mówi Kabisa. Dodaje, że iluzja pokazuje, że czasami niemożliwe staje się możliwe, co jemu dodaje nadziei.

Pacjentki UCK, oprócz uczestnictwa w pokazie magii, mogły posłuchać rad makijażystek. To dla nich ważne, by mimo zmian, jakie w organizmie powoduje leczenie nowotworu, chcą nadal czuć się kobieco.

To inicjatywa Ewy Weintrit, która sama jest pacjentką onkologiczną. Choruje od czterech lat, przeszła trzy chemioterapie. Postanowiła pomóc innym paniom i odwrócić ich uwagę od zdrowotnych problemów, bo jak mówi, bez dobrego samopoczucia, wywołania uśmiechu na twarzy, wiele się nie zdziała. Organizuje spotkania z makijażystkami uczącymi, jak radzić sobie z utratą brwi i rzęs podczas chemioterapii. Są też warsztaty z dietetykiem, pokazy peruk i wspólne wyjścia do SPA.

Autor: mś/gp / Źródło: tvn24