Przemoc, gwałty, groźby. Podejrzany o zgwałcenie córki i jej koleżanki aresztowany

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/ks
Źródło:
TVN 24 Katowice
41-latek usłyszał zarzuty zgwałcenia dwóch dziewczynekTVN 24 Katowice
wideo 2/2
TVN 24 Katowice41-latek usłyszał zarzuty zgwałcenia dwóch dziewczynek

Policję zawiadomiła pedagog szkolna, po rozmowie z uczennicą. Dziewczynka i jej koleżanka zostały przesłuchane. 41-latek usłyszał zarzuty zgwałcenia ich obu. Jest ojcem jednej z nich.

41-letni mieszkaniec Szczekocin pod Zawierciem - według ustaleń śledczych - wykorzystywał czas, kiedy żony nie było w domu. Miał potem zastraszać swoją córkę, żeby nic nikomu nie mówiła. Dziewczynka nie ma jeszcze 15 lat.

Na szczęście pedagog szkolna w rozmowie z uczennicą nabrała podejrzeń i powiadomiła organy ścigania. Sąd w obecności psychologa przesłuchał córkę i jej koleżankę, też małoletnią. Według śledczych, mężczyzna wykorzystał obie dziewczynki.

Przemoc, gwałty, groźby

- Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów - mówi Piotr Wróblewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. - Dotyczą doprowadzenia przy użyciu przemocy swojej małoletniej córki do obcowania płciowego. Nadto podobne zarzuty dotyczące innej małoletniej, również przy użyciu przemocy czy też groźby użycia przemocy - dodaje prokurator.

41-latek jest podejrzany także o znęcanie się psychiczne nad córką i żoną oraz o kierowanie pod adresem córki gróźb zabicia jej i matki.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

mag/ks

Źródło: TVN 24 Katowice