Uciekał motocyklem, w plecaku miał broń maszynową i amunicję

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Policyjny pościg za motocyklistą w Świerklanachśląska policja
wideo 2/18
śląska policjaPolicyjny pościg za motocyklistą w Świerklanach

Przez siedem kilometrów policjanci ścigali 28-letniego motocyklistę. Podpadł, bo jechał z niedozwoloną prędkością. Uciekał, bo był pod wpływem narkotyków, nie miał prawa jazdy, a w plecaku wiózł broń maszynową i ostrą amunicję.

W niedzielę około godziny 18 w pobliżu ulicy 3 Maja w Świerklanach pod Rybnikiem policjanci z wydziału ruchu drogowego grupy Speed podczas patrolu zauważyli motocyklistę, który jechał z dużą prędkością bez tablicy rejestracyjnej. Zarejestrowali, że kierowca poruszał się z prędkością 160 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Ruszyli za nim w pościg.

Ten jednak ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące zatrzymanie się. Przyspieszał, łamiąc przepisy ruchu drogowego, między innymi wyprzedzał na podwójnej ciągłej i na trzeciego, co widać na udostępnionym przez policję wideo.

Policyjny pościg za motocyklistą w Świerklanachśląska policja

Użyli radiowozu jako środka przymusu

Pościg ciągnął się przez siedem kilometrów, do sąsiedniego Wodzisławia Śląskiego. Tam, na ulicy Grodzisko, na łuku drogi policjanci zrównali się z motocyklistą. - Użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego, by zatrzymać motocykl - wyjaśniają.

Na policyjnym filmiku widać, jak motocykl kładzie się na trawie i na tym nagranie się urywa. - Mężczyzna zaczął uciekać pieszo w stronę lasu. Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany - relacjonują policjanci

Porzucił motocykl i dalej uciekał pieszo przez lasśląska policja

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W plecaku broń, w mieszkaniu narkotyki i obca waluta

Okazało się, że ścigany to 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy. Jednak narkotester wykazał, że ma w organizmie amfetaminę i marihuanę, dlatego pobrano mu krew do badań.

W plecaku jastrzębianina stróże prawa znaleźli broń maszynową, ostrą amunicję oraz kilkanaście gramów narkotyków. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był ani zarejestrowany, ani ubezpieczony.

Motocyklista miał w plecaku broń maszynową i amunicjęśląska policja

Podczas przeszukania mieszkania 28-latka śledczy z rybnickiej komendy zabezpieczyli jeszcze kilka gramów narkotyków oraz pieniądze w różnych walutach, łącznie o wartości około 27 tysięcy złotych.

Motocyklista trafił do policyjnego aresztu. We wtorek usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadania broni palnej bez zezwolenia, posiadania środków odurzających, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie również za wszystkie wykroczenia drogowe, które popełnił.

- Przyznał się do zarzucanych mu czynów - informuje policja. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Rybniku 28-latek został objęty policyjnym dozorem i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Nie może też opuszczać kraju.

Jak powiedziała nam Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybiku, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

Motocyklistę policjanci zatrzymali na ulicy Grodzisko w Wodzisławiu ŚląskimGoogle

Autor:mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja