Rzucił się do ucieczki i wpadł do rowu. Quadem kierował 14-latek, wiózł dwóch kolegów

TVN24 | Katowice

Autor:
gp/tam
Źródło:
TVN24/Śląska policja
14-latek quadem jeździł z kolegami. Próbowali uciec policjiŚląska policja
wideo 2/9
Śląska policja14-latek quadem jeździł z kolegami. Próbowali uciec policji

Policjanci z Rybnika (województwo śląskie) zauważyli quada bez tablicy rejestracyjnej, którym jechały trzy osoby. Próbowali zatrzymać kierowcę. Ten zaczął jednak uciekać, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. W końcu wpadł do rowu. Okazało, że pojazdem kierował 14-latek, a pasażerami byli jego koledzy w wieku 14 i 15 lat.

Policjanci z  grupy Speed patrolowali rejon powiatu rybnickiego. W Świerklanach na ulicy Kościelnej zauważyli kierującego quadem, który podróżował z dwoma pasażerami, a pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej.

Sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi nakazali mu zatrzymanie. Wówczas kierujący gwałtownie przyspieszył, rozpoczynając ucieczkę. W strefie zamieszkania poruszał się z prędkością 80 km/h.

W pewnym momencie skręcił w kompleks leśny, gdzie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie zahamował i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście, choć pasażerowie wpadli w zarośla, nic im się nie stało.

Kierowcą był 14-latek, pasażerami jego rówieśnik i 15-latek

Okazało się, że pojazdem podróżował 14-latek wraz ze swoim rówieśnikiem i 15-latkiem. Jak tłumaczył mundurowym nastolatek, chciał on tylko zabrać kolegów na przejażdżkę. Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Teraz sprawą nieletnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego zajmie się sąd rodzinny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Apelujemy do rodziców o większą kontrolę nad tym, gdzie i jak Wasze pociechy spędzają czas wolny. Wakacje to dla dzieci okres większej swobody, wolności i poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi. Niestety często jest to również czas wolny od nadzoru dorosłych i od odpowiedzialności. Tymczasem dla rodziców czy opiekunów powinien być to czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach i sposobie spędzania wolnego czasu.

Google

Autor:gp/tam

Źródło: TVN24/Śląska policja

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja