Cztery osoby aresztowane. CBŚP: uprawiali konopie i produkowali papierosy

Autor:
ms/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Zlikwidowali linię do produkcji papierosów i plantację konopi
Zlikwidowali linię do produkcji papierosów i plantację konopiCentralne Biuro Śledcze Policji
wideo 2/5
Centralne Biuro Śledcze Policji sosnowiec_narkotyki

Ponad 270 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych, ponad 660 kilogramów suszu tytoniowego i 159 krzaków konopi - między innymi to znaleźli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej na jednej z prywatnych posesji w Sosnowcu. W sprawie zatrzymano cztery osoby. Jak szacują śledczy, straty Skarbu Państwa to niemal 730 tysięcy złotych. Mężczyźni trafili do aresztu.

Funkcjonariusze od kilku miesięcy pracowali nad sprawą nielegalnej fabryki papierosów. Zebrane przez nich informacje doprowadziły do prywatnej posesji znajdującej się w Sosnowcu (woj. śląskie). To tam - jak wskazują śledczy - znajdowała się nielegalna fabryka, która uruchamiana była nieregularnie, co pewien czas.

Mężczyźni prowadzili w Sosnowcu nielegalną plantację konopi.
Mężczyźni prowadzili w Sosnowcu nielegalną plantację konopi Centralne Biuro Śledcze Policji

- Funkcjonariusze weszli do hali, gdzie ujawnili kompletną linię do produkcji papierosów i cięcia tytoniu oraz profesjonalną uprawę konopi. Wyprodukowane papierosy pakowane były w pudełka typu "pizza" oraz w podrobione opakowania papierosów znanych, światowych marek - informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji. I dodaje, że na miejscu zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, cięcia liści tytoniu oraz ponad 270 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także ponad 660 kg suszu tytoniu, 159 krzaków konopi innych niż włókniste, a także marihuanę.

Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.
Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia Centralne Biuro Śledcze Policji

Czterech zatrzymanych

W sprawie zatrzymanych zostało czterech mieszkańców województwa śląskiego w wieku od 24 do 58 lat. Śledczy oszacowali, że podejrzani mogli narazić Skarb Państwa na straty z tytułu podatku VAT na łączną kwotę prawie 730 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz produkcji narkotyków.

CBŚP: zabezpieczono ponad 270 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzyCBŚP

Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi im do 15 lat więzienia.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy działają pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Centralne Biuro Śledcze Policji

Pozostałe wiadomości